niedziela, Czerwiec 13, 2021

Gdy bliźnięta stają się nastolatkami, czas na zmiany w aranżacji – o czym pamiętać, urządzając ich przestrzeń?

0
dziecko

Wspólny pokój dla bliźniąt wydaje się dobrym pomysłem, zwłaszcza jeśli są to bliźnięta jednej płci. Jednak z wiekiem zarówno chłopcy, jak i dziewczynki zaczynają dostrzegać różnice w swojej osobowości, a nawet dążyć do znalezienia tych różnic, bowiem nikt nie chce być kalk drugiego, co nie oznacza, że bliźniaki dalej nie są sobie bliskie. Jednak gdy dorastają potrzebują się wyróżnić, zatem jest to czas także na zmiany w aranżacji pokoju nastolatków.

Wykończenie ścian – podział pokoju na dwie części

Zaczniemy od wykończenia ścian. Tu może być prosto, bo nie musimy tak naprawdę tworzyć dwóch osobnych stref poprzez kolorystykę ścian, choć oczywiście możemy. Jeśli jednak z bliźniaczek marzy o różowym pokoju, a druga jest zwolenniczką gotyckich klimatów. To można część pokoju pomalować w kolorze jasnego, rozbielonego różu, a drugą w szarościach. Można też w części pokoju, w którym stoi łóżko jednej z bliźniaczek postawić na tapety z ulubionymi przez nią motywami. W przypadku jednokolorowych ścian, najlepiej w bielach lub beżach, bliźniaczki będą miały możliwość wyrażenia swojej indywidualności w inny sposób, bowiem w każdej części może być miejsce na powieszenie ram i antyram z ulubionymi plakatami, grafikami czy zdjęciami.

Łóżko podwójne czy dwa pojedyncze? Co lepiej się sprawdzi?

Kolejną kwestią jest dobór łóżka lub łóżek. Tak naprawdę wybór podwójnego czy łóżka piętrowego jest dobry, ale dla młodszych chłopców czy dziewczynek, niezależnie czy mamy do czynienia z bliźniakami czy rodzeństwem, które dzieli różnica wieku. Dla starszych nastolatków odpowiednie będą tapczany lub półkotapczany. Można oczywiście wybrać też łóżka z wysokim zagłówkiem, które nastolatka czy nastolatek będą mogli przyozdobić poduszkami dekoracyjnymi w wybranych przez siebie poszewkach. Bo taki element także może być wyróżnikiem własnych zainteresowań i osobowości. Doskonałej jakości i wygodne łóżka można znaleźć w ofercie mebli młodzieżowych dla dziewczynki i chłopca w sklepie internetowym Modeca.

Podwójne biurko w strefie nauki czy dwa osobne – dłuższy model, narożny czy klasyczny?

pokój dla bliźniątCzas gdy bliźniaki chciały mieć wszystko wspólne i identyczne bezpowrotnie minął wraz z wkroczeniem w wiek dorastania, dlatego trzeba też zastanowić się nad doborem biurka. Dłuższy model narożny, który często wykorzystywany jest w biurach może zapewnić ergonomię w mniejszym pokoju. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli dzieci nie są przyzwyczajone do wspólnej nauki czy odrabiani lekcji, a do tej pory robiły to na zmianę, wspólne biurko może być problemem. W takiej sytuacji lepsze będą dwa niewielkie modele, przy których odrobią lekcje. W końcu uczyć się i wkuwać nie muszą koniecznie przy biurku, bo książkę czy podręcznik mogą czytać, siedząc w fotelu, np. sako albo na łóżku.

Garderoba dla bliźniąt – wybierz większą, z podziałem na strefy dla dwóch osób

Co Twoje to i moje – to hasło w przypadku ubrań nie zawsze sprawdza się w przypadku rodzeństwa i choć bliźniaki wcześniej chętnie dzieliły szafę, to teraz ich upodobania mogą znacząco się różnić, a już na pewno w wieku nastoletnim nie chcą ubierać się identycznie. Co więcej wkraczając w wiek dojrzewania dziewczynki mogą już różnić się rozmiarem i te same rzeczy nie będą już na nie pasować. To samo dotyczy chłopców. Dlatego nie pozostaje nic innego jak zakupić dużą garderobę z podziałem na strefy jednego i drugiego bliźniaka czy bliźniaczki. Obydwie powinny być takie same. Zatem wewnątrz z każdej strony powinien być przynajmniej niewielki drążek oraz półki z każdej strony bądź pośrodku, ale w takiej ilości, by dzieci mogły się nimi równo podzielić. Dodatkowym elementem wyposażenia, który znajdziesz wśród mebli młodzieżowych dla dziewczynki bądź chłopca będzie komoda. Tutaj również powinien istnieć równy podział, aby nie było niedomówień. W przypadku dziewczynek będzie to miejsce, dzięki któremu zmieszczą wszystkie ubrania albo takie do przechowywania części obuwia, które nie zmieściło się na dole szafy.

Wspólny pokój bliźniaków czy bliźniaczek można urządzić w taki sposób, by każdy z nich miał swoją indywidualną strefę. W ten sposób mogą poczuć się jako osobne jednostki, a nie jeden byt, jak czasem były traktowane w dzieciństwie, choćby poprzez dobór tych samych zabawek i ubrań.

Skoki rozwojowe dziecka – czym są i kiedy występują? 

0
skoki rozwojowe

Pierwszy rok życia następuje bardzo dynamicznie, jeżeli chodzi o rozwój dziecka. Zdobywa ono nowe umiejętności oraz poznaje świat. Układ nerwowy stale natężam swoje działanie na zróżnicowane bodźce, a dziecko musi nauczyć się w odpowiedni sposób na Nie reagować. Kiedy zdobył je już nowe, cenne umiejętności, taki etap określany jest jako skok rozwojowy. Czym dokładnie są skoki rozwojowe i kiedy występują? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/skoki-rozwojowe-malucha-kiedy-wystepuja-co-oznaczaja/ 

Skoki rozwojowe – czym dokładnie są? 

Skoki rozwojowe są jednym z przełomowych momentów w rozwoju dziecka, kiedy zdobywa ono cenne informacje. W pierwszym roku życia to wyróżnia się 7 skoków rozwojowych. Ich czas występowania ma charakter orientacyjny i może różnić się w zależności od dziecka. 

Skoki rozwojowe powiązane są z intensywnym rozwojem mózgu oraz całego układu nerwowego. Trwają one od kilku do kilkunastu tygodni, a każdy kolejny jest dłuższy od poprzedniego.

Rozwój układu nerwowego towarzyszy odbieraniu licznych bodźców oraz konieczności radzenia sobie z nimi. To doprowadza do określonych zmian w zachowaniu dziecka. Właśnie dlatego skoki rozwojowe poprzedzone są symptomami takimi jak: 

  • niespokojny sen
  • spadek apetytu
  • większa potrzeba bliskości
  • rozdrażnienie i płaczliwość 

1 skok rozwojowy – 5 tydzień życia 

Pierwszy skok życia można zaobserwować około 5 tygodnia po narodzinach. Jest to czas, kiedy dziecko doświadcza wyostrzenia się zmysłów słuchu, wzroku oraz dotyku. Objawia się to między innymi tym, że dziecko uważnie słucha otaczających go dźwięków, potrafi skupić wzrok na konkretnym przedmiocie. Staje się też bardziej wrażliwe na dźwięk i światło. Co więcej usprawnia się praca przewodu pokarmowego, Co oznacza rzadsze ulewanie. Dziecko może też zacząć się uśmiechać i płakać prawdziwymi łzami. 

2 skok rozwojowy – między 7, a 9 tygodniem 

Drugi skok rozwojowy związany jest przede wszystkim ze strzelaniem przez malucha określonych wzorców, na przykład po kąpieli następuje scen, podczas karmienia Mama trzyma dziecko w ramionach. Kojarzenie powtarzających się wzorców jest to umiejętność, jaką nabywa dziecko. Łatwiej jest mu też kontrolować ruchy działa, dziecko zaczyna kojarzyć, z jego rączki należą do niego. Maluch podejmuje pierwsze próby chwytania przedmiotów, ponadto zaczyna wydawać rozmaite dźwięki, bawiąc się swoim głosem. W drugim skoku rozwojowym dziecko wodzi wzrokiem dla rodzicami i, podnosi głowę, kopie nóżkami i macha rączkami. 

3 skok rozwojowy – między 11, a 12 tygodniem 

Trzeci miesiąc życia to czas zdobywania przez dziecko kolejnych umiejętności. Najbardziej istotna staje się umiejętność skoordynowanych ruchów oczu i głowy, dzięki czemu dziecko może śledzić osobę lub przedmiot obracając główką. U mnie też łapać przedmioty rączką, a także wsadzę przedmioty do buzi. U mnie też przyjąć pozycję siedzącą, chwytać dłoni rodzica, odpychać się obiema nóżkami w pozycji leżącej, a także robić bąble ze śliny. 

4 skok rozwojowy – między 14, a 19 tygodniem 

W tym czasie zaobserwować można reakcje malucha na swoje imię oraz odbicie w lustrze. Może on też wyrazić swoją wolę na przykład wyciągać rączki do mamy, kiedy chce być przytulony lub odpychać pieśń, kiedy jest już najedzony. Innymi cennymi właściwościami jest podpieranie się rączką i unoszenie tułowia, a także podejmowanie pierwszych prób raczkowania. Maluch zaczyna wydawać nowy dźwięki, łączy jest sylaby, świadomie zrzuca zabawki na ziemię oraz przykłada przedmioty z ręki do ręki. 

5 skok rozwojowy – między 22 a 26 tygodniem 

Jest to czas, kiedy dziecko zaczyna dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe. Oznacza to, że interesują go Zabawki, które po naciśnięciu wydają dźwięki lub światło. Maluch zaczyna odróżniać sposoby bliskie od obcych, ale te drugie reagować może lękiem i nieufnością. Charakterystyczne dlatego skoku rozwojowego jest pojawienie się lęku separacyjnego. Poprawia się też koordynacja ruchów, dziecko samodzielnie siada, wkłada i wyjmuje przedmioty z pudełka, klaszcze w dłonie, a także macha na pożegnanie. 

6 skok rozwojowy – między 33, a 37 tygodniu 

Jest to okres, który przypada na 9 – 50 miesiąc życia. U dziecka pojawia się inteligencja, co manifestuje się na przykład kojarzeniem przymiotów na zasadzie podobieństwa. Maluch wie, że piesek z obrazku w książce i ten spotkany na spacerze są do siebie podobne. Dziecko rozpoznaje kształty, a gestami i mimiką pokazuje, że coś go rozbawiło. Maluch może być też zazdrosny o inne dzieci, a także potrafi przejąć inicjatywę zabawie. 

7 skok rozwojowy – między 41, a 46 tygodniem 

Dziecko umie już powiedzieć nie, kiedy nie chcę czegoś zrobić. Podejmuję też pierwsze próby chodzenia, rysowania, naśladuje odgłosy zwierząt, w zabawie szuka przedmiotów ukrytych przez rodzica i sam chowa zabawki, żeby mama i tata ich szukali. Zintegrowany zostają wszystkie umiejętności, które dziecko zdobyło w poprzednich miesiącach życia. 

Zobacz też: http://www.boblo.pl/siatki-centylowe-jak-kontrolowac-wage-i-wzrost-malucha/

Jakie zabawki edukacyjne będą odpowiednie dla dwulatków?

0
zabawki edukacyjne

Poszukując zabawek edukacyjnych dla swoich dzieci, rodzice często zastanawiają się, które propozycje będą najbardziej odpowiednie. W bogatej ofercie odnaleźć można wiele różnorodnych akcesoriów, które są zarówno atrakcyjne, jak i rozwijające dla najmłodszych. Ważne jest to, aby przedmioty były dopasowane do etapu rozwojowego dziecka. Które gadżety warto zaproponować maluchom?

Zabawki rozwijające zdolności manualne

Wśród zabawek stymulujących rozwój pojawia się wiele propozycji dla dzieci w wieku 18-36 miesięcy. Na tym etapie rozwojowym wyjątkowo istotne jest ćwiczenie zdolności manualnych i motoryki. Zabawki edukacyjne, które okażą się wyjątkowo ciekawe i korzystne dla maluchów w tym wieku to przede wszystkim układanki. W tej kategorii pojawiają się również drewniane piramidy i przekładanki. Możliwy jest zakup specjalnych puzzli dopasowanych do możliwości dziecięcych rączek. Wspaniałym ćwiczeniem będą akcesoria, w których należy przybijać różne fragmenty. Obrazki do układania dla dwulatków składają się najczęściej z kilku fragmentów i przedstawiają przyjazne, kolorowe motywy. Dzięki temu najmłodsi ćwiczą również swoją wyobraźnię.

Pamięć, koncentracja i rozwój społeczny

Najmłodszym warto proponować akcesoria, które będą od nich wymagały skupienia i pomogą ćwiczyć pamięć. Wspaniałymi propozycjami dla dzieci w wieku około 2-4 lat będą między innymi puzzle sensoryczne. Takie zestawy umożliwiają poznawanie świata wielopoziomowo i rozwój zmysłu dotyku. Zabawki edukacyjne doskonałe dla maluchów to również zestawy do odgrywania ról. Warto pamiętać o tym, że najmłodsi uczą się poprzez naśladowanie. Pierwszą z postaci, w które wcielają się dzieci, jest zazwyczaj postać opiekuna. Dlatego ważne jest, aby pokazywać maluchom jak mogą opiekować się misiami lub lalkami. Wśród zabawek edukacyjnych nie powinno zabraknąć zestawów do odgrywania scen u lekarza, w przedszkolu lub sklepie. Dzięki takiej zabawie pociechy nauczą się schematów postępowania w różnych sytuacjach społecznych. Mogą również oswoić się z nowymi wydarzeniami, które wywołują lęki.

Jakie akcesoria warto wybierać?

Kupując zabawki edukacyjne dla najmłodszych, należy przede wszystkim dopasować je do wieku dziecka. Warto jednak pamiętać, że szczególnie w pierwszych latach życia pociechy rozwijają się w różnym tempie. Jeśli dane akcesoria nie pochłaniają uwagi dziecka mogą okazać się bardziej atrakcyjne za jakiś czas. Dobrym pomysłem może być wybieranie zestawów progresywnych. Takie komplety mogą zainteresować pociechy na różnych etapach rozwoju.

Prześcieradło do łóżeczka – z czego powinno być wykonane?

0
PRZEŚCIERADŁO

Cóż może być skomplikowanego w wyborze odpowiedniego prześcieradła do łóżeczka? Takie pytanie mogą zadać wyłącznie te osoby, które nigdy w swoim życiu nie stały przed koniecznością takiego zakupu. Gdzie w takim razie tkwi trudność? Przede wszystkim w ogromnej różnorodności produktów, często niskiej jakości, które mogą zaszkodzić maluszkom. Jakie zatem powinno być idealne akcesorium dla dziecka?

Czy duży wybór to duże zadowolenie?

Każdy element, który wchodzi w skład dziecięcej wyprawki musi być starannie dobrany. I to nie tylko pod kątem kolorystycznym, ale przede wszystkim jakościowym. Sytuację utrudnia fakt, że rynek artykułów dla dzieci obfituje w wiele rozmaitych propozycji, zwłaszcza jeśli chodzi o tekstylia. Są one kiepskiej jakości, uszyte z materiałów nie posiadających atestów, do tego w niedbały sposób. Każdy odpowiedzialny rodzic nie pozwoli na to, aby jego smyk miał kontakt z produktami o wątpliwym pochodzeniu, które nie tylko nie zapewnią należnego komfortu stosowania, ale również bezpieczeństwa. W efekcie, nawet prześcieradło do łóżeczka musi być w staranny sposób dobrane, przy uwzględnieniu wszelkich aspektów związanych z codziennym użytkowaniem.

Dlaczego to takie ważne?

Wydawać by się mogło, że kwestia zakupu prześcieradła do łóżeczka nie powinna być zbyt kłopotliwa. Wystarczy wybrać model odpowiadający rozmiarowi materaca i gotowe. Czy na pewno? Przecież malec styka się z nim całą powierzchnią ciała. Czy zatem rzeczywiście warto poddać sprawę jego zakupu przypadkowi? Każdy rodzic powinien wiedzieć, jak delikatna jest skóra maluszka. Prześcieradło do łóżeczka, takie jak np. https://alberomio.pl/przescieradlo-do-lozeczka/ musi zatem zapewniać mu jak największy komfort. Przede wszystkim powinno ściśle przylegać do łóżeczka, nie falować się i nie zwijać. Dlatego warto wybierać modele z wszytą gumką – niezwykle wygodne, a do tego bezpieczne.

Z czego wykonane?

W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na rodzaj tkaniny, z jakiej wykonane jest prześcieradło do łóżeczka. Największym zainteresowaniem klientów cieszą się modele z bawełny, double gauze (muślinu) oraz frotty. Nie bez powodu. To bowiem naturalne materiały – niezwykle miękkie i gładkie w dotyku. Wolne od szkodliwych substancji chemicznych, łatwe w utrzymaniu czystości, a do tego wykazujące się właściwościami antygrzybicznymi i antybakteryjnymi. Ich jakość potwierdzają odpowiednie certyfikaty i atesty, dzięki czemu są odpowiednie nawet dla maluszków ze skłonnościami do podrażnień skórnych i alergii.

Co z estetyką?

Choć wysoka jakość prześcieradła do łóżeczka jest sprawą istotną to nie można zapominać o ich aspektach wizualnych. Wiedzą o tym producenci tych artykułów, oddając do użytku modele w wielu wzorach i kolorach. Od delikatnych i pastelowych kolorów zaczynając po te ozdobione ciekawymi nadrukami.

Mommy Bag – przyjaciel kobiety

0
Torba Mommy Bag

Każda kobieta wie, jak ciężko jest zapakować swoje rzeczy w bagaż podróżny, kiedy wszystkie elementy z półek okazują się przydatne. Nie ważne czy jest to wyjazd na dłużej czy kilkudniowa odskocznia, każdorazowe pakowanie się jest zmorą wszystkich podróżujących kobiet.

Kobieta sama w sobie wymaga pojemnego bagażu, a co, jeśli jest mamą i dodatkowo musi uzbroić się w elementy niezbędne do przewożenia dziecka? Próbując zobrazować sobie taką sytuację, od razu widać matkę z dzieckiem na rękach, obstawioną bagażami dookoła. Czy można to zmienić? TAK!

Mommy Bag – Must Have

Mommy Bag to istny must-have dla każdej kobiety, na czele z mamusiami. Torba została wykonana z dbałością o szczegóły. Jest bardzo wygodna, supermodna oraz niezwykle pakowna i pomimo tak pokaźnych rozmiarów wygląda zgrabnie. Bagaż wykonany jest z wodoodpornego i wysoce wytrzymałego materiału Oxford, który dodatkowo jest łatwy w czyszczeniu, co pozwala na utrzymanie ładnego wyglądu na dłużej. Czyszczenie jest proste, ponieważ wystarczy przetrzeć materiał lekko zwilżoną ściereczką, a substancją najlepiej sprawdzającą się w tym celu jest wszędzie dostępna woda.

Po otwarciu bagażu od razu rzuca się w oczy główna olbrzymia komora, w której znajduje się mniejsza kieszeń, również zasuwana na suwak. Torba posiada też cztery inne kieszonki, a całość sprawia łatwy i szybki dostęp do każdego zakamarka, ponieważ wszystko znajduje się na widoku. Dzięki temu trikowi kobieta jest w stanie kontrolować wszystko dookoła.

Mommy Bag – wyposażenie

Mommy bag została wyposażona w matę do przewijania dziecka, co sprawdzi się w ekstremalnych warunkach, takich jak spacer po parku czy też podróż oraz posiada dodatkowy pasek na ramię. Dodatkowo zawiera specjalny otwór do zaczepienia bagażu na walizce. Całość, łącznie z bagażem, zapakowana jest w worek strunowy, który warto zachować, ponieważ może okazać się niezwykle pomocny. Worek ten można wykorzystać w celu przechowywania brudnych ubrań lub jako tymczasowy przenośnik zużytych pieluch, np. podczas spaceru.

Bagaż idealnie sprawdzi się w podróży, na spacerze, fitness również nie stanowi wyjątku, ale przede wszystkim okaże się niezwykle przydatna podczas wyprawy do szpitala, w celu oczekiwania na dzidziusia. Zmieści cały niezbędny asortyment, czyli pieluchy, ubrania, akcesoria.

Torba mommy bag będzie świetnym rozwiązaniem w celach indywidualnych, ale również sprawdzi się jako idealny prezent na Baby Shower dla przyszłej mamy. Bagaż dostępny jest w kilku odsłonach kolorystycznych, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Kolejną zaletę stanowi szybka wysyłka i bezproblemowa dostawa bagażu, zatem nie trzeba się martwić tym, że torba nie dotrze pod drzwi na czas.

Foteliki samochodowe dla dzieci: co należy wiedzieć, wybierając jeden z nich?

0
Foteliki samochodowe dla dzieci

Podróż z dzieckiem jest bez wątpienia najłatwiejsza, jeśli możemy zabrać je ze sobą w upatrzone miejsce samochodem, a nie komunikacją miejską. Jednakże, aby było to możliwe i bezpieczne, auto powinno zostać wyposażone w fotelik dla dziecka, który gwarantuje komfortową i bezpieczną jazdę. Jak jednak rozpoznać, który będzie najwłaściwszy?

Zalecenia względem fotelików

Zgodnie z przepisami ruchu drogowego, każde dziecko, które ma poniżej 1,50 m wzrostu, musi być przewożone w specjalnym foteliku samochodowym, jeśli znajduje się na przednim siedzeniu. Z kolei maluchy, nawet wiezione na tylnym siedzeniu, zawsze powinny znajdować się w foteliku. Samochód musi być także wyposażony w pasy bezpieczeństwa, jeśli mają się w nim znajdować.

Niemniej istotne jest, iż dzieci poniżej 4 roku życia powinny podróżować tyłem do kierunku jazdy. Dzięki temu ich kręgosłupy i główki są mniej narażone na przeciążenia, co przekłada się na ich większe bezpieczeństwo. W tym przypadku fotelik można ustawić na przednim siedzeniu, o ile nie znajduje się przy nim poduszka powietrzna. Gdy samochód został wyposażony w poduszkę powietrzną dla pasażera, fotelik należy ustawić na tylnym siedzeniu.

Czy każdy fotelik pasuje do każdego samochodu?

Okazuje się, że nie. Foteliki produkowane są w taki sposób, iż pasują do wielu modeli samochodów, jednak nie do wszystkich. Dlatego podczas zakupu pierwsza ważna kwestia, którą należy sprawdzić, to ich wzajemne dopasowanie. Niemniej istotne jest mocowanie za pomocą pasów, które w wielu przypadkach można umieścić w alternatywny sposób, co zwiększa możliwości dopasowania fotelika do auta. Należy przy tym zwrócić uwagę, aby pasy były dobrze napięte.

Certyfikat bezpieczeństwa

Aby mieć pewność, że fotelik dla dziecka jest w pełni bezpieczny, należy upewnić się, czy posiada on Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa ECE. Homologacja świadczy o tym, iż fotelik został wykonany zgodnie z europejskimi wymaganiami i normami, dzięki czemu jest gwarancją zdrowia dziecka nawet podczas wypadku.

W parze z certyfikatem iść powinny wyniki testów zderzeniowych. Przeprowadzane są, aby upewnić się, jak w warunkach kontrolnych sprawdza się dany model. Najlepiej spełniające swoje zadanie foteliki otrzymują ocenę 5.

Fotelik dopasowany do wagi dziecka

Ostatnia, ale nie najmniej ważna kwestia, związana z fotelikami samochodowymi, to ich rozmiar, czyli dopasowanie do wagi i wzrostu dziecka. Na rynku dostępny jest cały szereg modeli, wśród których znaleźć można między innymi foteliki do 13 kg, 25 kg, czy nawet 36 kg.

Sprawdź te foteliki dla dzieci, aby przekonać się, jaka różnorodność w nich panuje i dobierz ten, który będzie najbardziej odpowiedni do twojego samochodu. Zwróć uwagę także na pełen komfort takiego siedziska, by twoje dziecko mogło jak najchętniej z niego korzystać.

Fotelik samochodowy obrotowy – nawet do 4. roku życia

0
Fotelik samochodowy obrotowy

Najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka to zawsze ten, który jest odpowiednio dopasowany do wieku, wzrostu i wagi malucha. Nie oznacza to jednak wcale, że konieczna jest jego wymiana co kilka miesięcy. Wiązałoby się to bowiem z niesamowitym obciążeniem dla domowego budżetu. Dobrym pomysłem jest fotelik samochodowy obrotowy, który można kupić już na etapie wybierania wyprawki, a jego liczne funkcjonalności będą służyły przez następne 4 lata. Dzięki dobrym ocenom uzyskanym w testach zderzeniowych mamy pewność, że podróże staną się bezpieczne.

Obrotowy fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18kg

Wybrać najlepszy fotelik wcale nie jest łatwo – musi odpowiadać naszym gustom, ale być przede wszystkim wygodny, funkcjonalny i bezpieczny. Konieczne jest więc uwzględnienie dosłownie wszystkich jego parametrów. Dzisiaj już wiemy, że najbezpieczniejsze są foteliki do jazdy tyłem – warto korzystać z nich tak długo, jak to możliwe. Co sprawia, że warto w nie zainwestować?

Obrotowy fotelik

Zauważ przede wszystkim, że fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18kg zapewni bezpieczeństwo w podróży. Zanim wybierzesz konkretny model, koniecznie sprawdź, jak wypadł w testach zderzeniowych i porównaj z innymi dostępnymi rozwiązaniami. Jeśli oczywiście nie bierzesz pod uwagę styropianowych podróbek dostępnych w hipermarketach, każdy fotelik sprzedawany w sklepach specjalistycznych jakąś skutecznością może się pochwalić. Niemniej okazuje się, że to właśnie foteliki do jazdy tyłem radzą sobie w nich najlepiej. Gwarantują bowiem najmniejszy nacisk na dziecko w chwili zderzenia. Najlepszym rozwiązaniem z pewnością będzie fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18kg, który przeszedł najtrudniejszy Test Plus. Dzięki niemu będziecie mogli podróżować naprawdę spokojnie.

fotelik samochodowy obrotowy

Warto podkreślić, że fotelik samochodowy obrotowy jest po prostu wygodny dla rodzica. Dzięki możliwości odwrócenia siedziska w stronę otwartych drzwi, jego użytkowanie staje się znacznie łatwiejsze. Można bowiem zapomnieć o dziesiątkach niewygodnych pozycji, które do tej pory były niezbędne, by prawidłowo przeprowadzić i zapiąć pasy maluchowi. Zwróć jednocześnie uwagę, że to nie tylko komfort – łatwiejszy dostęp do pasów oznacza także ich lepsze dopasowanie.

fotelik samochodowy z ISOfix

Nowoczesny obrotowy fotelik samochodowy z ISOfix został wyposażony w specjalne wkładki, dzięki którym jest dopasowany do dziecka. Jak wspominaliśmy, to podstawowy warunek bezpiecznej podróży – szczególnie istotny w pierwszych miesiącach życia niemowlęcia. W tym czasie prawidłowy kąt siedzenia wpływa na rozwój kręgosłupa. Nie zapominajmy jednak o stabilizacji, gdy niemowlak przeistoczy się już w przedszkolaka.

Obrotowy fotelik samochodowy 9-18 – nowoczesne technologie

Obrotowy fotelik samochodowy z ISOfix to wciąż jeszcze stosunkowa nowość na polskim rynku. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości przed zakupem, postaraliśmy się zebrać w jednym miejscu najważniejsze dotyczące go informację, dzięki którym podejmiesz świadomą i słuszną decyzję. Co sprawia, że fotelik samochodowy obrotowy jest lepszy od innych?

Obrotowy fotelik samochodowy 9-18

Wbrew dość powszechnej opinii, fotelik samochodowy obrotowy zapewnia dziecku wygodną i możliwie jak najlepszą pozycję do jazdy. Najnowsze modele posiadają bowiem innowacyjną instalację Universal Level Technology, która pozwala na dopasowanie do większości samochodów. Nawet spory kąt jej nachylenia w samochodach sportowych nie stanowi już więc dzisiaj problemu.

Wybrany fotelik tyłem do kierunku jazdy do 18kg ma przede wszystkim zapewniać ochronę w czasie zderzenia. Niezbędne jest, by jak najskuteczniej absorbował energię, tym samym chroniąc delikatne ciało podróżującego w nim maluszka. Przeglądając oferty producentów, zwróć uwagę na model wyposażony w pochłaniacz energii Dynamic Force Absorber znajdujący się w zagłówku. To dodatkowa ochrona dla najbardziej wrażliwej części ciała dziecka.

fotelik tyłem do kierunku jazdy

Najnowszy fotelik samochodowy obrotowy marki BeSafe gwarantuje wygodę i perfekcyjne dopasowanie do dziecka. Został bowiem wyposażony we wkładkę Baby Shell™, która wspiera i chroni niemowlęta aż do 87 cm wzrostu. Na uwagę zasługują również wykorzystane w nim magnesy Magnetic Belt Assistants™, które pozwalają na odsunięcie na boki fotelika pasów i ułatwiają prawidłowe ich zapięcie. Nowoczesny obrotowy fotelik samochodowy z ISOfix stanowi połączenie bezpieczeństwa, wygody i funkcjonalności.

Lubisz oryginalne ozdoby do domu? Dekoracje ze sklejki na pewno podbiją twoje serce

0
sklejka

Każde mieszkanie może zyskać niepowtarzalny charakter dzięki umiejętnie dobranym dodatkom. Fani przytulnych wnętrz powinni zwrócić uwagę na ozdoby ze sklejki, które świetnie pasują do nowoczesnych mieszkań i z miejsca wprowadzają domową atmosferę. Sprawdź, jakie dekoracje z niepozornej sklejki sprawdzą się najlepiej w salonie, sypialni czy też pokoju dziecka.

Sklejka na Boże Narodzenie

Drewno bez dwóch zdań najlepiej sprawdzi się w okolicy Bożego Narodzenia, gdy wielu osobom zależy na przytulnym efekcie i magicznej atmosferze zbliżających się świąt. W tym okresie największą popularnością cieszą się oczywiście różnego rodzaju choinki. Ozdoby świąteczne ze sklejki w kształcie drzewka bożonarodzeniowego są zazwyczaj minimalistyczne, nowoczesne i bardzo eleganckie.

Spore wrażenie mogą również zrobić atrapa secesyjnej kamieniczki, która może pełnić funkcję lampionu. Taki dodatek będzie świetnie wyglądał na zdjęciach i na pewno pozwoli poczuć magię świąt Bożego Narodzenia. Oryginalną dekoracją może być ponadto półka świąteczna z lampionem i sceną z aniołkami. Sklejka może pojawić się nawet na stole wigilijnym jako napis z życzeniami w języku angielskim „Merry Christmas”.

Domowe dekoracje na Walentynki

Ludzie dzielą się na dwie grupy – osoby obchodzące Walentynki i zagorzałych przeciwników święta zakochanych. Do mieszkania fanów romantycznych klimatów na pewno będą pasowały dekoracje walentynkowe marki zesklejki.com, które są na dodatek w pełni ekologicznymi produktami. Bardzo oryginalnym i popularnym dodatkiem jest urocza skrzynka na listy ze sklejki z napisami i wzorami w walentynkowych klimatach.

Takie pudełko na miłosne liściki może być ciekawą ozdobą mieszkania nie tylko podczas Walentynek. Zakochani mogą wrzucać do skrzynki krótsze i dłuższe wiadomości nawet przez cały rok. Produkt można nawet spersonalizować i zdecydować się na własny projekt lub treść tekstu. W walentynkowy wieczór może również przydać się świąteczna edycja kamienic-lampionów z serduszkami – takie oświetlenie to gwarancja romantycznego nastroju.

Niezwykłe akcesoria do pokoju dziecięcego

Ozdoby ze sklejki mogą sprawdzić się także w przypadku pokoju dziecięcego, któremu bez dwóch zdań dodadzą przytulności i oryginalności. Prawdziwym hitem dla małych podróżników jest dostępna w sklepie zesklejki.com mapa świata do zawieszenia na ścianie. Taka dekoracja może również być naprawdę przydatną pomocą naukową i świetnym sposobem na rozbudzenie zainteresowania geografią i otaczającym dziecko światem.

Wiele dziewczynek będzie zachwyconych secesyjnymi kamieniczkami, które można podświetlić. Mali fani motoryzacji na pewno nie będą mieli nic przeciwko postawieniu na biurku lub komodzie półki z modelami pojazdów. Sporą popularnością cieszą się ponadto różnego rodzaju pudełka na drobiazgi, które mają kolorowe wzory i są bardzo lekkie. Ciekawą dekoracją może być również zestaw ze sklejki dla uczniów z m.in. drewnianym piórnikiem i organizerem na długopisy.

Prezent na Mikołajki dla dziecka – najlepsze pomysły

0
prezenty na mikołajki

Mikołajki to niewątpliwie jedna z okazji, by wręczyć dziecku prezent i te zbliżają się wielkimi krokami. To właśnie 6 Grudnia dzieci zgodnie z tradycją znajdą podarunki pod poduszką, na parapecie czy w bucie. Co kupić maluchowi, by na jego twarzy pojawił się szczery uśmiech?

Okazuje się, że Mikołajki to świetna okazja do kupienia drobnego podarunku, czas na te większe prezenty jeszcze przyjdzie, chociażby, by maluch znalazł je pod choinką. Przyjęło się, że by na Mikołajki wręczać raczej drobne, symboliczne upominki, na przykład słodycze. Zawsze świetnym pomysłem są też zabawki edukacyjne, które oprócz waloru rozrywkowego mają też ten wpływający na rozwój najmłodszych.

Co kupić na Mikołajki dziecku?

Świetnie sprawdzą się kredki, wszelkiego rodzaju mazaki, ale też kolorowanki czy zabawki kreatywne typu „zrób to sam”. Popularne są wszelakie nawlekanki dla dzieci, wycinanki, modele do sklejania dla chłopców i koraliki dla dziewczynek. Można kupić puzzle, układanki, gry planszowe, ciastolinę albo zestawy do kąpieli. Dużym zainteresowaniem cieszy się też tablica do rysowania kredą albo tablica magnetyczna. To zabawki, które oprócz rozrywki będą też doskonale wpływać na rozwój malucha.

Dobrym pomysłem są też wszelkie praktyczne gadżety, w tym przybory szkolne czy akcesoria do przedszkola. Piórnik, atrakcyjny lunchbox, niewielki plecak na wycieczki, a nawet okazały kubek czy zestaw śniadaniowy może być strzałem w dziesiątkę. Dużym powodzeniem cieszą się również pomysłowe zabawki do wanny.

Jak wybierać prezenty na Mikołajki?

Nie należy wręczać prezentów niedopasowanych do rozwoju dziecka, tych „na zaś”. Maluch po prostu nie będzie umiał ich wykorzystać. Każdy producent ma obowiązek załączania etykiety informacyjnej, na której odnotowuje przewidziany wiek dziecka, zgodnie z których dedykowana jest zabawka.

Zabawki muszą być bezpieczne, nie mogą zawierać małych ani ostrych elementów, jeśli są pomalowane, to tylko ekologiczną farbą. Najlepiej wybierać produkty polskich, lokalnych  producentów, a odrzucać chińskie, plastikowe buble.

Zwracajmy też uwagę na rzeczywiste zainteresowania dziecka, radość wywołają gadżety z motywem ulubionej postaci z bajki.

Spełniajmy potrzeby dziecka, z całą pewnością marzy o konkretnej zabawce, nawet jeśli jego wybór podyktowany jest obowiązującą modą. Mikołajki to doskonała okazja, by wywołać na twarzy malucha uśmiech.

Peruki Katowice – odkryj swój sposób na łysienie

0
Peruki Katowice

Walka z postępującym łysieniem nie może sprowadzać się kompromisowych rozwiązań i półśrodków. Wiele reklamowanych w mediach kosmetyków czy suplementów diety na porost włosów odznacza się niską skutecznością. Przyczyny łysienia są zdecydowanie bardziej skomplikowane, niż mogłoby się wydawać. Przewlekły stres, zła dieta, papierosy i alkohol – owszem, mają wpływ na kondycję czupryny, jednak czynników odpowiadających za gubienie włosów jest znacznie więcej i są to problemy większego kalibru niż te wspomniane powyżej. Badania pokazują, że ważną rolę w procesie łysienia odgrywają czynniki genetyczne, gospodarka hormonalna, przyjmowane leki czy przebyte choroby. Inwazyjne łysienie może też być następstwem wypadku, uszkodzenia skóry głowy czy chemioterapii. To wszystko sytuacje, w których nawet najlepsze kosmetyki i suplementy po prostu nie mogą pomóc. W przypadkach, kiedy łysienie ma zaawansowaną formę może się okazać, że jest już za późno na przeciwdziałanie. Wtedy nie można załamywać rąk i potulnie godzić się na przeznaczenie. Co w takiej sytuacji należy zrobić? Warto sięgnąć po produkty maskujące zakola czy charakterystyczne gniazdko na czubku głowy.

Markowe wyroby trychologiczne znajdziesz w salonie Rokoko peruki Katowice

Peruki od lat są liderem jeśli chodzi o „tamowanie” powodzi wypadających pukli. Należy mieć na uwadze, że obecne produkty znacząco różnią się swoich poprzedników. Dzisiejsze peruki są wykonane z najwyższej jakości materiałów i do złudzenia przypominają oryginalną fryzurę. Wybór swojego modelu warto rozpocząć do decyzji: włosy naturalne czy sztuczne? Peruki naturalne są wykonane z włosów ściętych od ludzi, natomiast włosy wykorzystywane w perukach syntetycznych są zrobione z tworzyw sztucznych. Ma to swoje konsekwencje w wyglądzie i użytkowaniu zastępczej fryzury. Peruki naturalne są bardziej trwałe, dają większe możliwości jeśli chodzi o modelowanie i prezentują się bardziej wiarygodnie. Peruki syntetyczne z kolei wystarczają na krócej i nie zdają egzaminu we wszystkich warunkach (np. nie sprawdzą się podczas uprawiania sportu). Są za to tańsze niż ich naturalne odpowiedniki, a dobrze dobrane mogą naprawdę nieźle się prezentować. Odpowiedni dobór jest kluczem do sukcesu przy zakupie peruki. Decyzja ta może sprawiać kłopot, szczególnie osobom, które podejmują ją po raz pierwszy. W takiej sytuacji warto zdać się na opinię profesjonalistów. Znajdziesz ich w salonie Rokoko peruki Katowice przy pl. Rostka https://rokoko.com.pl/peruki-katowice . Sprawdź bogaty asortyment naszego sklepu stacjonarnego w stolicy Górnego Śląska i odkryj najlepszy adres do zakupu peruki w całej Aglomeracji.