poniedziałek, Styczeń 27, 2020

Kaszel – jakie rodzaje są spotykane u dziecka?

0
kaszel - jak leczyć u dziecka?

Kaszel jest dolegliwością, znaną każdemu. Jednak kaszel, kaszlowi nierówny. Wyróżniamy różne rodzaje kaszlu, najczęściej występującym kaszlem u dzieci jest kaszel: suchy, mokry i alergiczny.

Podstawą, żeby pozbyć się przykrej dolegliwości jest poprawne rozpoznanie i zastosowanie odpowiedniego leczenia.

Kaszel, mimo ze jest męczący, mało kto za nim przepada, odgrywa bardzo ważną i pozytywną rolę. Poprzez kaszel, nasz układ oddechowy jest odpowiednio chroniony przed dostaniem się do niego różnych drobnoustrojów. Poprzez kaszel pozbywamy się również zanieczyszczeń, które się dostały do dróg oddechowych.

Kaszel, który się pojawia od czasu do czasu, nie jest niepokojący, problem pojawia się dopiero wtedy, gdy staje się przewlekłą dolegliwością. Rodzice dzieci, które ciągle kaszlą nie powinny bagatelizować problemu i jak najszybciej udać się do lekarza na wizytę, żeby upewnić się, czy na pewno nic złego się nie dzieje.

Przeczytaj też: http://www.boblo.pl/skaza-bialkowa-alergia-pokarmowa-u-dzieci-jak-sie-objawia/

Rodzaje kaszlu u dzieci

Podstawowy podział kaszlu, dzieli się ze względu na czas utrzymywania się u pacjenta kłopotliwej dolegliwości.

 • kaszel ostry, to taki rodzaj kaszlu, które charakteryzuje się średnio-długim okresem utrzymywania, zazwyczaj jest to poniżej 3 tygodni.
 • kaszel podostry możemy rozpoznać po tym, że utrzymuje się przez 3-8 tygodni.
 • kaszel przewlekły jest wtedy, gdy pacjent męczy się z nim powyżej 8 tygodni.

Drugi podział kaszlu, dzieli się ze względu na przyczynę dolegliwości. Wyróżniamy wtedy:

 • kaszel mokry,
 • kaszel suchy,
 • kaszel krtaniowy,
 • kaszel alergiczny,
 • kaszel psychogenny.

Jeżeli chcemy by kaszel został poprawnie wyleczony, podstawą jest znalezienie jego przyczyny. Dopiero wtedy leczenie będzie skuteczne. Dzieci, które borykają się z astmą powinny stosować leki rozszerzające oskrzela lub preparaty przeciwzapalne, z kolei dzieci u których kaszel pojawił się na skutek zakażenia bakteryjnego, powinny zacząć przyjmować antybiotyk.

Aby dziecko poczuło ulgę od początku leczenia, powinno być dodatkowo zastosowane leczenie objawowe, czyli takie które zmniejszy nasilenie lub usunie kaszel.

Źródło: https://akademiamalucha.pl/

Marzenie dziecka

0
Marzenie dziecka

Sklep z asortymentem dla dzieci Bravis.pl to miejsce, w którym każdy rodzic znajdzie coś dla siebie. Ogromny asortyment wartościowych zabawek dobrej jakości – czego chcieć więcej? W sklepie tym znajdziemy nie tylko zabawki i gry, ale także foteliki samochodowe i wózki dziecięce, co jest ogromnym atutem, ponieważ całe zakupy można zrobić w jednym miejscu. Można również zakupić rzeczy niezbędne w pokoju dziecięcym, chodzi między innymi o krzesełka do karmienia albo nawilżacze powietrza, tak bardzo potrzebne w dzisiejszych czasach, kiedy smog przekracza wszelkie możliwe normy i trzeba zadbać o jakość powietrza w swoim domu lub mieszkaniu.

Wśród zabawek i gier znajdziemy zarówno zabawki drewniane jak i lalki i akcesoria dziecięce. Kuchnia drewniana to pomoc, dzięki której dziecko będzie mogło naśladować dorosłych wykonując te same czynności życiowe co rodzic – gotowanie i inne kuchenne czynności. Pojazdy czyli samochody, kolejki i motocykle to propozycja nie tylko dla chłopaków, ale także dla dziewczynek, przecież dziś mamy równouprawnienie.

Rzutki elektroniczne to coś o czym wiele dzieci po prostu marzy i na pewno warto spełnić to marzenie. Gra ćwiczy wiele zdolności, między innymi celność i sprawność, dlatego warto spełnić marzenie dziecka i zakupić właśnie rzutki, spełniając marzenie małego sportowca.

Gry i zabawy dla maluchów powinny przede wszystkim sprawiać im radość i dawać szczęście. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiech małego dziecka, oznaczający, że zostało spełnione marzenie małego człowieka. Kojec łóżeczko dla dziecka jest dziś dostępne w wielu wariantach i kolorach, dzięki czemu rodzic wybierze coś dla siebie i dziecka zgodnie ze swoimi preferencjami.

Mając w domu małe dziecko warto też pomyśleć o zakupie maty edukacyjnej interaktywnej oraz baseniku z piłeczkami które stymulują rozwój dziecka poprzez dotyk. Przy dziecku bardzo ważne jest posiadanie łóżeczka turystycznego. Przy zakupie artykułów dziecięcych takich jak zabawki czy też wyposażenie pokoju dziecięcego bardzo ważna jest niezawodność i bezpieczeństwo, a także wysoka jakość, te parametry mierzy się spełnieniem określonych norm.

Bezpieczeństwo malucha zawsze powinna być na pierwszym miejscu, niezależnie od tego co dla niego kupujemy, chyba żaden rodzic nie wybaczyłby sobie gdyby zaniedbał tę sferę a później dziecku coś by się stało. Dlatego kupujmy zabawki i artykuły dziecięce tylko w sprawdzonych miejscach, gdzie nie mamy nic do zarzucenia producentom i sprzedawcom, osobom prowadzącym handel.

Najlepszy wózek spacerowy to… Podpowiadamy!

0
Najlepszy wózek spacerowy to… Podpowiadamy

Twoje dziecko coraz bardziej interesuje się światem zewnętrznym, stabilnie siedzi i już nie chce leżeć podczas codziennych spacerów, za to woli w pozycji siedzącej obserwować otoczenie? To idealna pora na to, aby kupić wózek spacerowy!

Delikatne dla skóry, ale skuteczne w działaniu proszki do prania dla dzieci

0
Proszki do prania dla dzieci

Dziecko to największy skarb, jaki może przytrafić się ludziom i jego narodziny zawsze wyzwalają ogromne emocje u świeżo upieczonych rodziców. Większość mam odczuwa silny strach i niepokój związane z opieką małego człowieka, by zapewnić mu wszystko, co najlepsze do jego optymalnego rozwoju. Dlatego mamy kupują mnóstwo ubranek, akcesoriów i kosmetyków dla maluszka, które mają zadbać o jego komfort i należytą ochronę. Jednak to dobór właściwego, bezpiecznego dla tak delikatnej skóry dziecka preparatu do prania odzieży niemowlęcej sprawia niedoświadczonym rodzicom najwięcej trudności.

Skóra maluszka pod kontrolą

Każde dziecko, a zwłaszcza to maleńkie, nowonarodzone zasługuje na wyjątkową troskę i opiekę, by rosło zdrowe i w pełni bezpieczne. Jego wrażliwa skóra, podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia i alergie, wymaga doboru odpowiednich kosmetyków i środków do pielęgnacji. Także podczas prania ubranek dla najmłodszych należy stosować szczególną ostrożność, by uniknąć ewentualnego podrażnienia czy uczulenia delikatnej skóry maluszków. Kupując proszki do prania dla dzieci, a zwłaszcza tych najmłodszych, warto zasięgnąć informacji odnośnie ich składu, by mieć pewność, że maluszek będzie bezpieczny nosząc ubranka wyprane w takich specyfikach. Idealne dla maleńkich pociech są środki zawierające delikatny skład, bez uczulających detergentów czy podrażniających skórę składników, jak to może mieć miejsce w przypadku proszków dla starszych dzieci i dorosłych ludzi. Proszki do prania dla dzieci nie posiadają w swoim składzie substancji alergizujących, przez co mogą być stosowane nawet przez noworodki.

Delikatne dla skóry, skuteczne w działaniu środki do prania dla najmłodszych

Szukając odpowiedniego rodzaju specyfików do prania bielizny i ubranek niemowlęcych, trzeba kierować się zupełnie innymi zasadami aniżeli podczas wyboru środków  dla dorosłych użytkowników. Proszki do prania dla dzieci nie powinny przyciągać pięknymi zapachami bowiem te bezpieczne dla skóry maluszków pozbawione są kompozycji zapachowych i konserwantów, by idealnie chronić wrażliwą i delikatną skórę dzieci. Produkty piorące dedykowane małym klientom muszą posiadać specjalnie opracowany skład, dzięki któremu odzież dziecięce wyprana w takim specyfiku nie spowoduje podrażnienia ani żadnych reakcji alergicznych u maluchów.

Proszki do prania dla dzieci są znacznie delikatniejsze aniżeli te przeznaczone dla dorosłych, nie zawierają bowiem agresywnych wybielaczy i substancji zapachowych, które mogłyby spowodować wystąpienie wielu niepożądanych zjawisk na ciele maleńkiego dziecka, jak wysypka, swędzenie, rumień czy łuszczenie skóry. Jednak w żadnym stopniu nie ogranicza to ich skuteczności i doskonałych efektów piorących, nawet tej mocno zabrudzonej bielizny niemowlęcej. Dlatego tak ważne jest czytanie etykiet na opakowaniach i wybieranie tylko tych środków, które dedykowane są wyłącznie dla najmłodszej grupy odbiorców. Dzięki temu pranie ubranek dla pociech nie będzie stresowało ich troskliwych rodziców, a wyjątkowo delikatna skóra dziecka zawsze będzie odpowiednio chroniona i zabezpieczona przed niekorzystnym działaniem różnego rodzaju detergentów i substancji alergizujących, jakie mogą występować w proszkach do prania przeznaczonych dla mniej wymagającej już skóry starszych dzieci i dorosłych użytkowników.

Lalki hiszpańskie – czy warto inwestować?

0
Lalki hiszpańskie

Zabawki kojarzą się większości dorosłym z produktem stworzonym dla dzieci w celach rozrywkowych lub edukacyjnych. W końcu na rynku znaleźć można obecnie dużo ciekawych produktów, które nie tylko zapewniają dużo zaawansowanych funkcjonalności, ale również interakcji. Często zapominamy również o tym, że zabawki mogą być kolekcjonerskie, a jednym z najpopularniejszych kierunków, są między innymi lalki hiszpańskie.

Cieszą się one uznaniem najbardziej wymagających klientów na całym świecie. Nic zatem dziwnego, że nie brakuje miłośników tego typu konstrukcji, które od kilkudziesięciu lat, są uznawane za produkt prestiżowy. W tym materiale podpowiemy, jak wybrać lalki hiszpańskie, by zagwarantowały one najwyższy poziom zadowolenia. Dzięki temu każda inwestycja będzie satysfakcjonująca i przyniesie oczekiwany profit.

Producent z historią to gwarancja sukcesu

Lalki hiszpańskie cieszą się ogromną popularnością od bardzo długiego czasu. Nic dziwnego, że są one uwielbiane przez wymagających klientów – niezależnie, czy chodzi o osoby tworzące wspaniałe i imponujące kolekcje, czy dzieci, które po prostu chcą się bawić. Jeśli jakaś marka jest na rynku od kilkudziesięciu lat, oznacza to, że ma doświadczenie i bez problemu można jej zaufać. W końcu umiejętności i wiedza rosną wprost proporcjonalnie do czasu wykonywania czynności lub produktu.

Zadbany asortyment z najwyższej półki

Jeśli firma dba o wykorzystywane elementy przy produkcji, jej asortyment bez wątpienia spełnia wszystkie normy i standardy. Jest to wyjątkowo istotne zarówno dla rodziców, jak i samych maluchów, ponieważ może mieć wpływ na ich bezpieczeństwo. Lalki hiszpańskie od renomowanych firm słyną z tego, że są wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale. Dzięki temu rodzice nie muszą obawiać się, że coś stanie się ich pociechom w trakcie rozrywki. Dla kolekcjonerów to również znak, że dane wyposażenie jest wysokiej jakości, zaprojektowane zostało przez najlepszych specjalistów.

Limitowane edycje i trudno dostępne produkty

Im ciężej dostępne są w sklepach lalki hiszpańskie od danej firmy lub konkretny model, automatycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że za kilka lat będą one o wiele droższe. Jeśli jesteś początkującym kolekcjonerem, warto w pierwszej kolejności po prostu znaleźć odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania i obserwować rynek. Dopiero, jeśli pojawi się coś godnego uwagi, wyjść naprzeciw inwestycji i zaryzykować. Dzięki temu kolekcja będzie skrupulatnie się powiększać. W tym wypadku czas jest bardzo ważny i oczywiście sprzyja on kolekcjonerom.

Czy na sali jest lekarz?

0
Czy na sali jest lekarz?

Zamysłem przy tworzeniu centrum Neomedical było zapewnienie pacjentom możliwości korzystania z usług najwyższej jakości. Warunki, które zapewnia ta komercyjna placówka są niezwykle komfortowe dla chorych, dlatego przebywanie w niej stanowi niejaką przyjemność, jeśli w okolicznościach choroby można o takiej mówić.

Jakie korzyści przynosi stosowanie mąki migdałowej w kuchni?

0
Jakie korzyści przynosi stosowanie mąki migdałowej w kuchni?

Jeszcze do niedawna najczęściej wykorzystywaną w kuchni mąką była pszenna. Dzisiaj jednak coraz większą popularnością cieszą się ekologiczne i bezglutenowe produkty czego przykładem, może być mąka migdałowa naturalna. Jej stosowanie w codziennym życiu jest bardzo korzystne dla zdrowia, ale to nie koniec jej zalet. Więcej na ten temat można przeczytać w poniższym artykule.

Mąka migdałowa naturalna – powstawanie, stosowanie i przetwarzanie

Mąka migdałowa powstaje z nieprażonych migdałów, które zostają maksymalnie zmielone na proszek. Wiele firm zajmuje się tym profesjonalnie, oferując mąki w różnych odsłonach na sklepowych półkach. Można jednak dokonać tego nawet samodzielnie we własnym domu. Wystarczy garść migdałów oraz blender lub urządzenie do mielenia orzechów. Po zmiksowaniu migdałów na pył można cieszyć się doskonałą pod względem jakości mąką. Można ją bezpiecznie przechowywać nawet przez długi czas w kuchennej szafce. Zarówno sklepowa, jak i domowa mąka migdałowa naturalna jak ta https://zielonaesencja.pl/product-pol-1125-Maka-migdalowa-naturalna-250-g.html  charakteryzuje się doskonałym składem i smakiem. Taką mąkę można wykorzystywać jaki dodatek do ciast, pieczywa, zup, sosów i innych dań. Jej przetwarzanie jest bardzo proste. Czasami wystarczy dodać odrobinę mąki, by cieszyć się ciekawym smakiem, a kiedy indziej można nią zastąpić całkowicie dowolny rodzaj mąki. Mąka migdałowa jest bogata w takie składniki jak: kwasy tłuszczowe, wapń, żelazo, czy białko i witamina E. Dzięki temu jest ona bardzo sycąca i zdrowa. Codzienne stosowanie mąki migdałowej naturalnej przynosi wiele zdrowotnych korzyści. Wszystko to za sprawą niskiej kaloryczności, czy też małego indeksu glikemicznego. Mąka ta jest, więc dietetyczna i może być bezpiecznie stosowana przez osoby walczące z nadwagą, czy też cukrzyków.

Zalety stosowania mąki migdałowej

Najczęściej stosowana w domowych kuchniach mąka pszenna jest bogata w gluten. Wiele osób jest dzisiaj uczulonych na ten składnik. Jego dostarczanie do organizmu przynosi wiele szkód. W przypadku spożywania mąki migdałowej nie ma jednak żadnego ryzyka, gdyż nie posiada ona glutenu. Jest to efekt tego, iż mąka migdałowa naturalna składa się z samych migdałów. Dzięki temu mogą ją stosować osoby uczulone na gluten lub po prostu pszenicę. Zaletą stosowania tego rodzaju mąki jest dostarczanie organizmowi wielu cennych składników odżywczych. Najważniejsze z nich to witamina B, E, a także błonnik i białko. Dodatkowo stosowanie mąki migdałowej naturalnej jest zalecane osobom dbającym o linię i będącym na diecie. Bez wątpienia ten rodzaj mąki jest bogaty w cenne składniki naturalnego pochodzenia.

Sanki dla dziecka – jakie wybrać?

0
sanek

Dzieci uwielbiają zimę. Prószący śnieg oraz mróz za oknem są dla nich znakomitym powodem do wymyślania nowych form spędzania czasu. Choć dziecięca wyobraźnia nie zna granic i dzieci same sobie doskonale radzą z zorganizowaniem zimowego dnia, wciąż numerem jeden jest jazda na sankach. Wraz z upływem czasu zmienia się tylko wygląd sanek i jakoś materiałów, z których są zrobione. Sanki nadal dają wiele radości.

Jakie sanki dla dziecka wybrać?

Dzieci mogą bezpiecznie korzystać z tradycyjnych sanek od tego momentu, kiedy swobodnie oraz stabilnie siedzą. Na rynku oferta sanek jest obecnie bardzo duża, warto wiedzieć na co należy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Podczas wybierania sanek dla dziecka musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Szukając idealnych sanek musimy zwrócić uwagę na to, czy maluchowi siedzi się w nich wygodnie, czy nie ma ryzyka, że dziecko wypadnie, czy jest możliwość aby je dodatkowo zapiąć, żeby było bezpieczne.

sanki dla dziecka

 

Rodzaje sanek:

Wyróżniamy kilka rodzajów sanek, są to:

 • sanki do ciągnięcia, idealne w sytuacji gdy dziecko będzie podróżowało na sankach głównie z pomocą rodzica. Rzadko będzie zjeżdżało samodzielnie. Wielkość płóz gwarantuje, że sanki nie będą się wywracać i przechylać na boki. Ten typ sanek posiada także miejsce na nogi, dzięki temu dziecko nie będzie niepotrzebnie hamowało. Podstawą wyposażenia jest sznurek do ciągnięcia. Występują też modele z oparciem w tylnej części siedzenia, poprawiające komfort dziecka podczas jazdy.
 • sanki uniwersalne, są to sanki, które łączą ze sobą cechy sanek do zjeżdżania jak i tych do ciągnięcia. Uniwersalne modele posiadają zakończenia w kształcie baranich rogów oraz płozy o szerokości do 3 cm. Ich zaletą będzie waga, należy zwracać uwagę na to by sanki były bardzo lekkie oraz odporne na uszkodzenia.
 • sanki zjazdowe, są to sanki które łączą w sobie możliwość szybkiej jazdy jak i wysoki poziom bezpieczeństwa. Płozy takich modeli sanek z reguły przypominają rurki zaokrąglone na kształt baranich rogów. Konstrukcja sanek do zjeżdżania jest zarówno bardzo lekka oraz wytrzymała. Ich kształt natomiast umożliwia zjeżdżanie w pozycji siedzącej, jak i leżącej.

Przeczytaj też: Wrotki dziecięce

Radzimy, jak nie krzyczeć na dziecko

0
jak nie krzyczeć na dziecko

Agresja rodzi agresję i nie ulega to żadnej wątpliwości. Co jednak zrobić, kiedy rodzicom puszczają nerwy? Przecież rodzinne życie nie zawsze jest słodkie, a dzieci naprawdę potrafią wyprowadzić z równowagi. Pamiętajmy jednak, że to właśnie dorośli dają przykład najmłodszym i to my jesteśmy dla maluchów wzorem do naśladowania.

Dlaczego nie warto krzyczeć na dzieci?

Mówienie podniesionym głosem sprawia, że dziecko przestaje słuchać, kiedy wydajemy komunikat w sposób normalny. Same badania psychologiczne potwierdzają, że krzyczenie w domu sprawia, że dziecko staje się bardziej podatne na presję rówieśników, nie ma swojego zdania, łatwo się poddaje, może być agresywne i oczywiście powielać te same schematy w przyszłości. Przenoszenie na malucha negatywnych emocji sprawia, że taka komunikacja staje się dla niego normalna, dziecko przestaje reagować na podniesiony głos, co bardzo często powoduje z kolei przemoc fizyczną.

Jak poskromić emocje i mówić spokojnym tonem?

Spokój i opanowanie to podstawa, chociaż wiadomo, że zbudowanie odpowiednich relacji ze zbuntowanym kilkulatkiem nie jest łatwe. Jak nie krzyczeć na dziecko? Oto sprawdzone pomysły.

Kontrola nad emocjami. Weź głęboki oddech, odlicz do 10 – pamiętaj, że krzyk to wynik niekontrolowanego wybuchu negatywnych emocji, nierzadko całkowicie niepotrzebny. Gniew to najczęściej przykrywka dla smutku, żalu, rozczarowania, a krzyk jest tego wyrazem. Wiedz, że dorośli również mogą płakać, a wraz ze łzami może odpłynąć złość.

– Spójrz na świat oczami dziecka. Dziecko nie zawsze jest złośliwe, niegrzeczne, leniwe, nie zawsze też przechodzi bunt 2latka. To dorośli tak odbierają ich zachowania. Warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, co maluch chce nam w ten sposób przekazać. Trzeba pozwolić się wypłakać, jak najczęściej przytulać i okazywać miłość oraz wsparcie. Zamiast krytyki, lepsze jest chwalenie. Kilkulatek przechodzi ciągły proces rozwoju, a emocje dosłownie w nim buzują. To logiczne, że nie zawsze rozumie świat tak jakby chcieli tego dorośli. Dziecko ograniczane staje się zbuntowane, ale jeśli damy mu pewną swobodę w działaniu, spostrzeżemy, że zaczynają zachowywać się po prostu dobrze, chociażby po to, by zrobić rodzicom przyjemność i wzbudzić ich podziw.

– Działaj pozytywnie. Dawaj przykład, a więc mów: „dzień dobry”, „dziękuję”, „przepraszam”. Rób wszystko, by dziecko miało dobre samopoczucie. Bliskie relacje i więź pomiędzy rodzicami a dzieckiem sprawia, że łatwiej można się zrozumieć i zaakceptować niektóre odstępstwa.

Czym cechuje się dobry producent ubranek dla dzieci? Sprawdźmy

0
tuss

Na rynku odzieżowym ciuchy dla dzieci stanowią sporą część, z roku na rok branża ta rozwija się, a apetyty konsumentów rosną lawinowo. Polska moda dla dzieci staje się gorącym tematem – znacznie więcej uwagi poświęca się dziś temu, by nasze pociechy wyglądały stylowo, schludnie i wyjątkowo. Ubrania dla dzieci producentów krajowych to znane i cenione wyroby, choć zdarza nam się sporo przepłacać. Jak poznać sklep odzieżowy dla dzieci, który oferuje jakościowe i warte swojej ceny ciuszki? Oto kilka porad.