środa, Wrzesień 19, 2018

Różne rodzaje żelek

0
Różne rodzaje żelek

Żelki dostępne w wielu rodzajach to kusząca propozycja dla wszystkich osób, które są zwolennikami takich przysmaków. Zakupić można je w hurtowych ilościach i spożyć samemu lub też przekazać je innej osobie np. z okazji urodzin, czy też imienin. Ciekawą opcją mogą być zwłaszcza żelki w kształcie jajek sadzonych, które można znaleźć pod linkiem https://candy-shop.pl/produkt-jajka-sadzone-xxl,395.html. Spodobają się one na pewno najmłodszym konsumentom, dzięki czemu będą smakowały one dużo lepiej niż inne rodzaje. Poza tym jest to wersja żelek w rozmiarze XXL, więc można mieć pewność, że będą one sporych rozmiarów i nie rozczarują osoby, która zdecyduje się na ich zamówienie. Posiadają one brzoskwiniowy smak, który jest wyśmienity, dlatego zasmakują w nich również osoby dorosłe.

Żelki kwaśne XXL o smaku coli

Ciekawą alternatywą dla żelek w kształcie jajek sadzonych mogą być żelki kwaśne XXL o smaku coli, które znaleźć można pod linkiem https://candy-shop.pl/produkt-cola-xxl-kwasna,469.html. Mają one oryginalny kształt, przypominają butelkę wypełnioną colą, dlatego na pewno będą pozytywnie odebrane przez wszystkich konsumentów, którzy zdecydują się na złożenie tego typu zamówienia. Zakupić można je w bardzo dużych opakowaniach, a co za tym idzie na pewno naje się nimi cała rodzina lub też większa grupa znajomych. Można je kupić przede wszystkim na jakieś większe imprezy, kiedy to powinny spisać się znakomicie. Kwaskowata nuta na pewno spodoba się bardziej wymagającym konsumentom, którzy od żelek wymagają czegoś więcej, dlatego też ten produkt jest tak często kupowany przez wiele osób na terenie Polski. Poza tym można raczyć się doskonałym smakiem coli, a więc wkładając żelkę do ust ma się uczucie tego, iż pije się w danym momencie colę. Jest to uczucie, którego nie da się w żaden sposób podrobić.

Żelki twist truskawkowe w kształcie serca

Dobrym wyborem będą także żelki truskawkowe w kształcie serca. Znaleźć można je pod adresem https://candy-shop.pl/pl/p/Zelki-serca-twist-truskawkowe-1kg/1030. Mają one smak truskawki, ale też mlecznej pianki. Są one bardzo delikatne, rozpływają się w ustach, dlatego też będą one odpowiednie dla wielu dzieci, które kochają takie smakołyki. Zachwycają one konsumentów nie tylko smakiem i oryginalnym kształtem, ale też niesamowitym wyglądem, więc na pewno warto zdecydować się na ich zakup i wypróbować je na sobie. Jest to bardzo słodka przekąska, którą można jeść praktycznie przez cały dzień, poza tym nie posiadają one zbyt dużo kalorii.

Na co komu apteka internetowa?

0
Na co komu apteka internetowa?

Istnienie aptek internetowych może niekiedy trochę dziwić. Nie sprzedają one z reguły leków dostępnych tylko na receptę, więc pacjent po wyjściu z gabinetu lekarskiego nie odwiedzi żadnej z nich, tylko grzecznie stanie w kolejce w zwykłej aptece. Tych zwyczajnych aptek jest zresztą bardzo wiele i czasem aż trudno uwierzyć, że są w nich kolejki.

Stoisz, bo farmaceuta gdzieś zniknął…

Wystarczy jednak wybrać się do zwykłej apteki, postać trochę i posłuchać, jak farmaceuci zmagają się z niektórymi kupującymi, by zrozumieć, skąd te kolejki się biorą. Owszem, po części stąd, że farmaceuta lub technik farmacji mimo systemu komputerowego znika gdzieś na długo z receptą i można tylko mieć nadzieję, że w tym czasie szuka leku, a nie wyszedł tylnymi drzwiami na papierosa. Czasem dlatego, że to, co wypisał lekarz, ma się nijak do tego, co w aptece można dostać, bo np. liczba tabletek na recepcie nie odpowiada liczbie w pudełkach.

Stoisz, bo pacjent lubi sobie pogadać…

Często jednak przyczyna kolejek leży wyłącznie po stronie kupujących, a trochę też i reklam, namawiających „skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą”. Z przyczyn bardziej niż oczywistych, gdy tylko to możliwe, unikamy wizyty u lekarza, a w zamian zawracamy głowę personelowi aptek, wypytując o wszystkie możliwe leki na dane schorzenie, ich stosowanie, skutki uboczne, działania niepożądane, ceny, zamienniki i nie wiadomo co jeszcze. I choć z kolejki pomału zaczynają dobiegać groźne pomruki, zadajemy kolejne pytania, wydłużając innym czas oczekiwania na obsługę w nieskończoność.

Szczególnie lubują się w tym osoby starsze i samotne: dla wielu z nich wizyta w aptece to jedyna szansa na to, by z kimś porozmawiać. W ciągu dnia, a może i tygodnia. Im się nie spieszy, a poświęcana im uwaga jest dla nich bezcenna, nie zwracają więc uwagi na innych, przebierających nerwowo z nogi na nogę.

Kupowanie on-line jest znacznie wygodniejsze

Szansą na uniknięcie takich niespodzianek jest apteka internetowa. Tu można spędzać nawet godziny, nie irytując nikogo i nie wydłużając kolejki. Każdy specyfik jest opisany, można je ze sobą porównywać, szukać opinii na forach – i nikomu to nie przeszkadza. Można w ten sposób zaopatrywać się nie tyle w medykamenty „na już”, ile w te „na wszelki wypadek”, na przykład w niezbędne czasem dla zdrowia dzieci środki opatrunkowe czy artykuły higieniczne. Można także kupować kosmetyki niedostępne w drogeriach, zdrową żywność, rozmaite testy oraz oczywiście wszelkie medykamenty dostępne bez recepty i suplementy diety. W aptekach internetowych dostępne są także leki homeopatyczne.

Jak wybrać wózek – poradnik dla początkujących

0
Jak wybrać wózek - poradnik dla początkujących

Kiedy rodzice kompletują wyprawkę dla mającego przyjść na świat dziecka, w pewnym momencie stają przed problemem wyboru i zakupu wózka. Nawet osoby, które planują nosić dziecko w chuście lub nosidle, zwykle decydują się także na wózek, który sprawdza się w wielu sytuacjach, gdzie chusta nie wystarczy i właściwie jest to wyposażenie niezbędne w każdym domu, w którym mieszka małe dziecko.

Także rodzice, których pociecha jest już na świecie muszą w pewnym momencie zastanowić się nad wymianą posiadanego wózka na kolejny, ponieważ dziecko wyrosło z dotychczasowego. Na jaki wózek się zdecydować? Czym się kierować w jego ocenie? Jaki sklep z wózkami wybrać? Poniżej odpowiadamy na wszystkie pytania.

Wózek głęboki

Pierwszym wózkiem, jaki jest niezbędny, jest wózek głęboki, tzw. gondola, przeznaczona dla dzieci od urodzenia do ok. 6 miesiąca lub dłużej, jeśli dziecko jeszcze wtedy nie siada. W gondoli noworodek leży na płaskiej powierzchni, a trzeba zaznaczyć, że jest to dla niego pozycja najzdrowsza j najbardziej odpowiednia.

Wybierając model głębokiego wózka trzeba wziąć pod uwagę jego wymiary. Małe zgrabne gondolki są urocze, warto się jednak zastanowić czy taki wózek nie będzie za mały? Jeśli rodzice są dość wysocy, można się spodziewać, że także dziecko może urodzić się większe. Wówczas istnieje ryzyko, że szybko z małej gondoli wyrośnie. Zwłaszcza jeśli okres korzystania z niej przypadnie na zimę, kiedy dziecko jest grubo ubierane i siłą rzeczy zajmuje więcej miejsca.

Jeśli mieszkamy dość wysoko wózek nie powinien być zbyt ciężki, aby łatwo było go wnieść po schodach. Musi być jednak solidny i stabilny. Dobrze aby miał pompowane koła i amortyzację, co zapewni dziecku komfort i wygodę jazdy, Powinien by dość zwrotny, aby lekko i wygodnie się prowadził.

Wózki 2w1

Obecnie większość sklepów z wózkami ma w swojej ofercie głownie modele 2w1 (gondola+ spacerówka) lub 3w1 (dodatkowo fotelik samochodowy). Wybierając więc gondolę, trzeba jednocześnie kierować się także jakością wózka spacerowego, który jest w zestawie. Wygląda to zwykle tak, że na podstawowej ramie wózka można zamontować albo spacerówkę albo gondolę. Warto zatem zwrócić uwagę aby spacerówkę z zestawu można było zamontować w dwie strony. Strasze dziecko może bowiem nie chcieć jeździć tyłem, kiedy otaczający je świat stanie się tak bardzo interesujący. Podobnie jak w przypadku wózka głębokiego także i spacerówka powinna lekko się prowadzić i nie ważyć zbyt wiele. Dobrze aby rozkładała się na płasko, żeby dziecko mogło się wygodnie wyspać. Warto aby miała dużą budkę, osłaniająca od słońca i pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Wady spacerówek z kompletu 2w1

Pracownicy sklepów z wózkami twierdzą ze rodzice często po jakimś czasie wybierają inną spacerówkę niż ta z zestawu 2w1. Dzieje się tak z kilku powodów. Wózki spacerowe z kompletu są często dość ciężkie z racji tego, że stelaż jest taki sam jak przy gondoli a koła są zwykle pompowane, co także dodaje kilogramów. Spacerówki z wózków 2w1 są także często za małe i dzieci z nich wyrastają, inne modele z kolei są duże i trudno nimi manewrować np.miedzy półkami w sklepie. Zajmują tez dużo miejsca w bagażniku.

Spacerówki dla starszych dzieci.

Jeśli rodzice zdecydują się na zakup kolejnej spacerówki, warto zwrócić uwagę, aby nie zajmowała zbyt wiele miejsca, była możliwie lekka i łatwo składała się jedna ręką do niewielkich rozmiarów. Zwykle spacerówki takie maja możliwości tylko jazdy na wprost, wiec dobrze aby wybrany model miał wentylację w budce, która jednocześnie pozwoli obserwować dziecko. Przyda się pojemny kosz na zakupy i oczywiście możliwość rozkładania na płasko lub prawie na płasko.

Gdzie kupić wózki dla dzieci?

Nieważne jaki sklep z wózkami wybierzemy: internetowy czy lokalny. Najlepiej wybrać się i gdzieś w okolicy znaleźć interesujący nas model, aby zobaczyć go na żywo, sprawdzić jak się prowadzi, czy jest lekki i zwrotny a być może nawet przymierzyć do niego dziecko i sprawdzić czy będzie mu wygodnie. W sklepie z wózkami otrzymamy też fachową pomoc i porady. Zobaczymy również z jakiego materiału jest wykonany pojazd i czy łatwo będzie go wyczyścić w razie potrzeby. Sprawdzimy także, czy mechanizmy składania jest prostu i intuicyjny.

Wspieranie rozwoju percepcji słuchowej u dziecka

0
Wspieranie rozwoju percepcji słuchowej u dziecka

Doskonalenie percepcji słuchowej jest niezbędne już od najmłodszych lat. Zdolność ta determinuje bowiem wykształcenie się słuchu mownego, który ma ogromne znaczenie w przyszłej nauce (zwłaszcza języków obcych) oraz funkcjonowaniu społecznym dziecka. Na słuch mowny składa się słuch fonemowy, słuch fonetyczny oraz słuch prozodyczny. Pierwszy rodzaj słuchu pozwala na identyfikowanie elementarnych części składowych wyrazów, drugi – na rozróżnianie sposobów wymawiania danej głoski na przykład charakterystyczne dla języka francuskiego [r], trzeci – na wyczucie akcentu oraz intonacji konkretnej wypowiedzi ustnej.

Pragnąc wspierać rozwój percepcji słuchowej u dziecka, należy stopniować intensywność emitowanych bodźców dźwiękowych. Wynika to z faktu, że mózg dwu- lub trzylatka nie jest jeszcze zaadaptowany do przetwarzania dużej ilości impulsów audialnych. Z tego powodu, należy się wystrzegać sytuacji, w których radio bądź telewizor grają na okrągło. Taki stan rzeczy może bowiem spowodować zaburzenia percepcji słuchowej w przyszłości.

Oczywiście rozwój funkcji słuchowych u dziecka można wspomagać poprzez różnorodne ćwiczenia. Jednym z rodzajów takich ćwiczeń są zabawy polegające na wystukiwaniu uprzednio usłyszanych kompozycji dźwiękowych. Rodzic może na przykład dwa razy tupnąć, potem klasnąć i poprosić dziecko o powtórzenie tej kombinacji. Co ważne, stopień zaawansowania wykorzystywanych struktur dźwiękowych należy stopniowo zwiększać wraz z upływem czasu.

Inne zabawy mają na celu rozpoznawanie odgłosów płynących z najbliższego otoczenia. Można na przykład kazać dziecku nazywać i naśladować konkretne dźwięki. Inne ćwiczenie polega na rozpoznawaniu głosów osób z bliskiego otoczenia. W tym celu można na przykład przygotować nagranie z kwestiami wypowiadanymi przez rodziców lub rodzeństwo. Nieocenioną pomocą w tym zadaniu mogą być oferowane przez nas zestawy „Nagraj i odtwórz” pozwalające na zapisywanie kilkusekundowych sekwencji.

Alternatywną propozycją zabawy jest układanie wyrazów z sylab. Można na przykład spytać się dziecko o wyraz, który powstanie z połączenia sylab „mle-” i „-ko”.

Aby najmłodszy się nie znudził, warto zdecydować się także na ciekawsze zadania. Jednym z takich ćwiczeń jest zabawa polegająca na znajdowaniu ukrytych wyrazów w dłuższych słowach, takich jak na przykład „la-ser” czy „gra-bież”.

Nieocenionym pomocą dla rodziców i opiekunów, którzy kładą duży nacisk na rozwój percepcji słuchowej u dziecka, jest wspólna nauka wierszyków, rymowanek oraz piosenek.

Ćwiczenia w zakresie percepcji słuchowej ukierunkowane są na zapamiętywanie dźwięków. Warto zdać sobie sprawę z faktu, że zapamiętywanie piosenek i rymowanek nie jest odpowiednią zabawą dla najmłodszego dziecka i z tego też powodu nie zawsze jest optymalnym rozwiązaniem w przypadku rozwijania uwagi słuchowej.

W takim przypadku warto sięgnąć po inspirujące akcesoria takie jak na przykład puszki dźwiękowe oraz muzyczne jajka w różnych kolorach, które wydają różnorodne dźwięki. Wspomniane produkty mogą Państwo nabyć online w naszym sklepie mojebambino.pl.

Karmienie mieszane noworodka piersią i mlekiem modyfikowanym?

0
Karmienie mieszane noworodka piersią i mlekiem modyfikowanym?

Pierwsze trzy miesiące są minimalnym okresem w trakcie którego dziecko powinno otrzymywać pokarm dziecięcy w postaci mleka kobiecego, choć Światowa Organizacja Zdrowia na równi z wieloma pediatrami jednak radzą aby wydłużyć ten termin do sześciu miesięcy. Są sytuacje, które nie pozwalają na karmienie piersią w pełnym stopniu, dlatego przychodzi czas na poszukiwanie pokarmu dziecięcego, który potrafi zastąpić całkowicie lub przynajmniej częściowo naturalne mleko kobiece.

Czym zastąpić mleko matki?

“Mleko każde jest takie same”. Jest dość popularnym zdanie, że mleko niezależnie od jego źródła ma podobny skład. W zasadzie jest to prawda, ale jeśli w przypadku dorosłego człowieka organizm potrafi sobie radzić z trawieniem każdego mleka i jest ono jedynie dodatkiem do diety, to dla niemowląt sprawa wygląda zupełnie inaczej. Mleko dla dzieci jest pierwszym i najważniejszym pokarmem, który zapewnia właściwy rozwój tak fizyczny jak i psychiczny, dlatego tak bardzo ważnym jest dopasowanie zastępczego pokarmu dziecięcego. W czasach nowoczesnych technologii, gdy matka nie ma możliwości karmienia dziecka w pełnym wymiarze piersią, rozwiązaniem jest dodanie do diety malucha mleka modyfikowanego.

Z czego się składa mleko modyfikowane?

Mleko modyfikowane jest niczym innym niż krowie mleko zmodyfikowane w ten sposób by jak najlepiej spełniać funkcję mleka kobiecego. Naturalne mleko krowie niestety nie jest zbyt dobrym zamiennikiem mleka matki, dlatego za pomocą modyfikacji do niego są dodawana duża ilość witamin, czasami nawet większa niż zawarta w mleku mamy, a także tłuszcze roślinne, enzymy, laktoza i inne węglowodany. Rewolucją w zakresie modyfikacji mleka zostało dodanie do niego probiotyków w podobieństwu do tych, które naturalnie są przekazywane od mamy do dziecka przez mleko. to właśnie probiotyki zapewniają ochronę dziecka przed chorobami i zwiększają jego odporność.

Oprócz elementów dodawanych do mleka modyfikowanego, są też elementy zawarte w mleku krowim, które mogą zaszkodzić maluchowi, dlatego przy modyfikacji są usuwane z mleka zbędna ilość potasu, sodu i białka, które obciążają nerki dziecka.

Z względu na to, że jest to modyfikowane mleko dla dzieci i niemowląt, nie zawierają one żadnych konserwantów, barwników czy też glutenu. Podczas modyfikacji także jest obniżana ilość właściwości alergizujących, co przystosowuje dany pokarm dziecięcy dla wszystkich, niezależnie czy jest dziecko alergikiem czy nie.

Karmienie mieszane – porady i zasady

Karmienie mieszane najczęściej jest stosowane z powodów zdrowotnych, czyli problemów z laktacją lub codziennych, przykładowo, gdy mama nie może spędzać całego dnia z dzieckiem z powodu pracy.

Główną zasadą, gdy się decydujesz na karmienie mieszane, jest powstrzymanie się z przyuczeniem, nawet częściowym, dziecka do buteleczki do przynajmniej szóstego tygodnia życia. Do tego czasu maluch już się nauczy poprawnie ssać i nie będzie miał komplikacji z przyuczeniem się do ssania smoczka. Ustawienie proporcji mleka modyfikowanego z buteleczki do karmienia piersią jest ustalane indywidualnie i przed wprowadzeniem karmienia mieszanego warto się skonsultować ze specjalistą, który pomoże znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego malucha.

Różyczka – co trzeba o niej wiedzieć?

0
Różyczka - co trzeba o niej wiedzieć?

Wiele osób przeszło w dzieciństwie różyczkę, niewiele z nich to pamięta, gdyż do zarażenia dochodzi najczęściej we wczesnym wieku dziecięcym. Jest to choroba zakaźna wywołana przez wirus, dlatego przenosi się drogą kropelkową.

Jak wybrać dobre body dla chłopczyka?

0
body dla­­­ chłopca

W ciągu ostatnich miesięcy zostałeś rodzicem. Ta nowa rola bardzo cię satysfakcjonuje i uszczęśliwia, a jednocześnie dość mocno przeraża. Chcesz przecież zagwarantować swojemu dziecku same najlepsze rzeczy, a obawiasz się, że nie będziesz w stanie tego zrobić, skoro nigdy wcześniej nie byłeś jeszcze rodzicem. Nawet gdy masz w sklepie wybrać z pozoru dosyć proste i standardowe body dla chłopczyka, poświęcasz na takie zakupy wiele godzin, aby przypadkiem nie sięgnąć po coś niejakościowego czy po prostu brzydkiego. Jeśli jednak w trakcie takich zakupów spojrzysz na kilka elementów różnych strojów, zdołasz samodzielnie i dość szybko stwierdzić, czy będą one dobre dla twojego synka. Zrób to, by przypadkiem nie inwestować w niepraktyczne wyroby. Kup idealne body i zawsze ubieraj w nie swoje dziecko.

Zapewne w pierwszej kolejności postarasz się wybrać odpowiedni rozmiar takiego ubranka. Spojrzysz, jakie rozmiary występują w różnych sklepach i następnie postarasz się je dopasować do wymiarów pociechy. Nie powinno ci to sprawić większych trudności. Zazwyczaj każde body jest dokładnie opisane przez swojego producenta i na jego metce znajdziesz informacje na temat tego, ile ma ono w ogóle centymetrów. Musisz zatem znać jedynie wzrost swojego dziecka, aby samodzielnie określić, jaki rozmiar ubranka będzie dla niego idealny. Pod żadnym pozorem nie kupuj jednak odzieży zbyt obcisłej, która już po paru tygodniach będzie nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. Miej na uwadze to, że dzieci rosną błyskawicznie, a ich wzrost potrafi zmieniać się co kilka dni. Lepiej już sięgnij po większe body, które posłuży twojemu synkowi znacznie dłużej.

Klasyczne body dla­­­ chłopca jest zapinane na guziki. Spójrz zatem, czy są one trwałe i solidne. Uważaj natomiast na zamki, bo coraz częściej one także występują w tych popularnych elementach garderoby dziecięcej. Nie są jednak zbyt bezpieczne czy praktyczne. Dziecko może niechcący natrafić rączką na taki zamek i uszkodzić bądź podrażnić swoją skórę. Uważaj też na dodatkowe elementy, które mają zdobić body. Producenci, chcąc poprawić wygląd swoich artykułów, urozmaicają je różnorodnymi dżetami, ćwiekami czy naszywanymi aplikacjami. Na pierwszy rzut oka uznasz je za atrakcyjne, ale jeśli tylko dłużej się nad nimi zastanowisz, sam dojdziesz do wniosku, że dla osoby młodej nie będą one zbyt dobre. Dżety czy tego rodzaju detale są przecież wykonywane z twardych i ostrych materiałów. Dziecko może przez przypadek uszkodzić nimi swoją skórę i zrobić sobie poważną krzywdę. Decyduj się zatem raczej na te najprostsze, idealnie gładkie body dla chłopczyka. Nawet jeśli jego wygląd nie będzie aż tak imponujący, jakość wyrobu w zupełności ci go zastąpi.

Inaczej musisz podchodzić do kupowania rzeczy dla dzieci. O ile podczas standardowych zakupów ubraniowych kierujesz się przeważnie wyglądem poszczególnych rzeczy, pamiętaj, że dla twoich pociech nie ma to wszystko większego znaczenia. One chcą po prostu czuć się wygodnie i bezpiecznie. To musisz im koniecznie zagwarantować.

Wycieczka z przedszkolakami a odblaski – zadbaj o bezpieczeństwie całej grupy!

Wycieczka z przedszkolakami a odblaski – zadbaj o bezpieczeństwie całej grupy!
Zdjęcie główne: stock.adobe.com/Firma V

W ostatnich latach na ulicach dużych i mniejszych miast coraz częstszym widokiem są grupy przedszkolne, w których każdy mały człowiek ubrany jest w kamizelkę odblaskową. Zwyczaj ten stał się tak w Polsce tak powszechny, że wiele osób nabrało przekonania o obowiązku wyposażenia dzieci w odblaski podczas wycieczek po mieście. Jak jest naprawdę?

Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci – jakie są objawy i w jaki sposób są leczone?

0

Zaburzenia integracji sensorycznej są stosunkowo powszechnym rodzajem dysfunkcji rozwoju u dzieci. Wiążą się one z problemami z prawidłową organizacją wrażeń sensorycznych. Mówiąc prościej – mamy z nimi do czynienia, gdy dziecko reaguje na sygnały z otoczenia w sposób błędny, co nie pozwala mu na właściwe wykonywanie czynności.

Klocki Cobi, czołg, mała armia… Jakie jeszcze klocki Cobi warto kupić chłopcu?

0

Cóż pozwoli chłopcu na lepszą zabawę niż klocki? Jaka zabawka w równym stopniu zadba o rozwój jego kreatywności? Bez wątpienia warto kupić mu jakiś dobry zestaw. A jeśli kupować klocki, to najlepiej te polskie, zwłaszcza jeśli jest to marka taka jak Cobi, która odnosi sukcesy na całym świecie. A które zestawy najbardziej nadają się dla chłopców?