piątek, Maj 25, 2018

Jak ważne w rozwoju małych dzieci są zabawki?

0

Nie da się ukryć, iż odpowiednio dopasowane do wieku zabawki będą kluczem do prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Należy więc rozważnie dobierać wszystkie przedmioty, którymi będzie bawić się nasza pociecha, by odpowiednio stymulować wszystkie dopiero co rozwijające się najważniejsze zmysły.

Jakie krople do nosa dla niemowląt są najlepsze?

0

Katar u najmłodszych dzieci może być bardzo męczący. Właśnie dlatego warto zastosować wtedy odpowiedni preparat pozwalający na szybsze wyleczenie małego noska.

Wyprawka dla noworodka – co kupić, ile kosztuje, kiedy zacząć kompletować wyprawkę dla niemowlaka?

0

Wyprawkę dla noworodka na pewno warto zacząć kompletować wcześniej i dokładnie przemyśleć zakupy. Bardziej doświadczone mamy wiedzą czego potrzebuje niemowlak, ale te, które mają urodzić swoje pierwsze dziecko na pewno poszukują w tym zakresie wskazówek. Ten artykuł podpowie jaką wyprawkę kupić dla noworodka i kiedy zacząć ją szykować.

Catering dla szkół – lepszy od szkolnej stołówki?

0

Coraz mniej szkół posiada własne stołówki, chociaż kiedyś były one spotykane w wielu szkołach. Coraz częściej zastępują je usługi cateringowe, które świadczone są przez firmy zewnętrzne. Czy to dobry trend?

Czym jest mleko modyfikowane i czy warto podawać je dziecku?

0

Na temat mleka modyfikowanego narosło wiele mitów. Czym jednak tak naprawdę jest to mleko i czy warto podawać je dzieciom w ich pierwszym etapie życia?

Książeczki dla dzieci w księgarni internetowej

0

Książka dziecięca ma się w naszym kraju bardzo dobrze. Jak grzyby po deszczu wydawane są co chwilę nowe pozycje. Chodzi tu zarówno o te rodzimych autorów, jak i zagraniczne tytuły, które z robiły furorę na całym świecie. Wszyscy rodzice uwielbiający czytać z dziećmi, którzy pragną zaszczepić miłość do książek w swoich pociechach, regularnie sprawdzają co ma w swoich zasobach księgarnia wysyłkowa. A tam nie brakuje naprawdę fantastycznych, mądrych, pełnych ważnych wartości i przesłań, książeczek dla dzieci.

Książeczki dla dzieci w księgarniach wysyłkowych

W każdej księgarni wysyłkowej dział z książkami dla dzieci jest bogato zaopatrzony. W Polsce nie brakuje bowiem wydawnictw, które skupiają się tylko i wyłącznie na propozycjach dla dzieci. Znajdziemy zarówno książeczki dla dzieci w grubych o prawach, których strony są również mocne i sztywne, idealnie nadające się już dla maluchów. To właśnie na takich książeczkach dzieci doświadczają pierwszego kontaktu z literaturą, uczą się przewracać strony. Kolorowe i przyciągające wzrok ilustracje, mądre i przemyślane teksty, to największe atuty tego typu książeczek. Hitem nie tylko w Polsce jest seria o Puciu. ” Pucio mówi pierwsze słowa” oraz ” Pucio uczy się mówić”, których autorem jest logopeda, będąca również pracownikiem naukowym, pani Marta Galewska- Kustra, to prawdziwy bestseller wśród książeczek dla dzieci. Mogą wykorzystać je zarówno profesjonaliści, tacy jak logopedzi czy pedagodzy, na co dzień pracujący z dziećmi mającymi problemy rozwojowe, jak i rodzice. Taka książeczka to doskonały pomysł na prezent dla dziecka, która sprawdza się dużo lepiej niż kolejny pluszak do kolekcji.

Fenomen polskiej literatury dla dzieci

Polacy mają talent do książeczek dla dzieci. „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy to już fenomen na całym świecie. Pięknie ilustrowana książka pokazująca życie pszczół, oraz to dlaczego są tak ważne dla funkcjonowania całego świata, podbiła również zagraniczne rynki wydawnicze. Kunszt ilustracji autora jest niesamowity. Z przyjemnością oglądają i czytają tą książkę również ludzie dorośli, ponieważ jest fenomenalnie wydana, dopracowana w najmniejszych szczegółach. Zatem warto kupić ją i mieć w domu, by wspólnie z dziećmi spędzać czas na czytaniu naprawdę świetnej literatury. Takie chwile zapadają w pamięć najmłodszym na całe życie. Poza tym pozycja taka jak „Pszczoły” chyba nie może się znudzić.

Hitowe książki dla dzieci z zagranicy

Ale nie tylko nasi autorzy doskonale radzą sobie w tak trudnej materii jakąś książka dla dzieci. Kolejnym światowym fenomenem jest bowiem przepięknie ilustrowana, mające bardziej postać albumu niż książki, „Botanicum”. Wprowadzimy dzięki niej dzieci w fascynujący świat roślin, ucząc o ich różnorodności. Dzieci będą zafascynowane wspaniałymi ilustracjami, przez co na pewno wzrośnie ich apetyt na spędzanie czasu poza domem i obserwowanie roślin w okolicy. Lekturę tej książki można uzupełnić o rodzinną wycieczkę do palmiarni albo ogrodu botanicznego, oczywiście zabierając ze sobą do plecaka ” Botanicum”. Właśnie tak zaszczepia się w dzieciach miłość do książek i do świata.

Lego duplo – klocki dla najmłodszych dzieci

0

Wśród produktów wyprodukowanych przez duńską firmę Lego, szczególne miejsce zajmują klocki Lego Duplo. O ile klocki z innej serii (wyprodukowane przez tę samą firmę) są przeznaczone dla starszych dzieci, o tyle klockami Duplo mogą bez problemu bawić się najmłodsi. Są one dwa razy większe od innych klocków firmy Lego, co uniemożliwia ich przypadkowe połknięcie przez dziecko. Klocki Duplo można zakupić w wielu miejscach. Jednym z nich, jest witryna internetowa salonów empik – strona empik.com

Na stronie empik.com znaleźć można wiele rodzajów klocków Duplo. Jednym z zestawów, jest zestaw Przedszkole, który zawiera 39 klocków, które odtwarzają wygląda przedszkola. Zawierają m.in. figurki postaci, klocki w kształcie jedzenia, książki czy przedmioty służące do higieny takie jak miniaturowe mydło i kubki. Zabawa takim zestawem może być więc znakomitym ćwiczeniem na wyobraźnie dziecka, które obdarowane zostanie takim zestawem – klocki można bowiem układać i aranżować w różne sposoby, co oznacza, że młody użytkownik nie jest niczym ograniczony. Ponadto używając figurek, może samemu wymyślać i odtwarzać różne scenki z życia swojego miniaturowego przedszkola. Warto też dodać, że zestaw „Przedszkole” jest stworzony w taki sposób, że spokojnie mogą bawić się nim zarówno dziewczynki, jak i chłopcy – zresztą wśród miniaturowych ludzików Duplo z tego zestawu, znajdują się zarówno postaci chłopięce, jak i dziewczęce.

Zestaw „przedszkole” można na stronie empik.com zakupić w pakiecie z dwoma innymi zestawami z serii Lego Duplo: zestawem „pociąg z cyferkami” (który może pomóc dzieciom w nauce cyfr) oraz zestawem „moja pierwsza ciężarówka” (w tym zestawie oprócz ciężarówki znajduje się również miniatura bazaru oraz kot). Zakupienie całego takiego pakietu, pozwala w oczywisty sposób zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy, a dziecko posiadające aż trzy zestawy może jeszcze bardziej rozwijać swoją wyobraźnie, łącząc ich elementy w taki sposób, w jaki tylko sobie wymarzy.

Jeśli więc zastanawiasz się nad zakupem klocków Lego, dla bardzo małego dziecka – zestawy Duplo, takie jak opisane powyżej przedszkole, są właśnie propozycją tej firmy skierowaną dla najmłodszych. Oczywiście w serwisie empik.com można zakupić też klocki przeznaczone dla nieco starszych – takie jak chociażby seria Star Wars czy Technic. Dla dziecka, które jeszcze nie rozpoczęło swojej przygody z klockami Lego, a przy tym istnieje ryzyko, że jest na tyle małe, że może przypadkowo połknąć drobną część zestawu – klocki Lego Duplo wydają się najważniejszą propozycją. Bardzo możliwe, że młody użytkownik po pewnym czasie używania i zabawy z takim zestawem, później chętniej będzie się bawił właśnie produktami Lego przeznaczonymi dla starszych. Jeśli chcesz podarować dziecko prezent z okazji urodzin lub świąt – warto rozważyć opcję zakupienia klocków Lego, bowiem są one produktem popularnym od wielu lat, który używało już kilka generacji dzieci i nastolatków, do dzisiaj wspominających te czasy z bardzo dużym sentymentem.

Zabawki sensoryczne. Dlaczego warto?

0

Czy wiesz, że to, jakimi zabawkami bawią się dzieci już w pierwszych miesiącach życia, może wpływać na ich zdolność uczenia się? Zależność tę w latach 60. odkryła dr Jean Ayres, tworząc terapię integracji sensorycznej. Zabawki, które ją wspierają, stają się dziś coraz bardziej popularne. Nie tylko wywołują uśmiech na dziecięcych buziach, bawią i zajmują uwagę, ale też uczą poznawania świata, rozwijają kreatywność i zmysły. Dlaczego warto obdarowywać nimi maluszki? Sprawdź!

W trosce o sen dziecka

0

Sen dla dziecka jest bardzo ważny. Umożliwia mu prawidłowy rozwój, odpoczynek, wzrost… Dlatego też rodzice bardzo dbają o to, aby ich pociecha spała mocno, zdrowo i twardo. Co zapewni taki sen dziecku? Oczywiście wygodne łóżeczko, ciepła kołderka i tego typu akcesoria, jednak warto także zainwestować w projektor dla dziecka. Co to jest?

Projektor dla niemowląt – nauka i sen

Otóż jest to lampa, która dzięki specjalnemu kloszowi rzuca na ściany i sufit obraz gwiazd, zwierząt, chmur…. Czasami dołączona jest do tego jakaś delikatna melodia. Generalnie projektor dla dziecka doskonale uspokaja go, pozwalając mu zasnąć. Ponadto sprawia, że dziecko bardziej interesuje się nauką, gdyż widzi, jak ciekawe są zwierzęta czy gwiazdy albo to, co jest wyświetlane.

Jak zakupić projektor dla dziecka?

Jak zatem widać takie lampki projektory dla dziecka stanowią znakomite rozwiązanie. Jak jednak je wybrać taki projektor? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

1. Muzyka i obraz – przede wszystkim nasz projektor dla dziecka musi mieć możliwość regulacji dźwięku. Co więcej – koniecznie muzyka musi być stonowana i delikatna, zaś obraz – ciekawy dla dziecka.

2. Bateria/ sieć – należy także rozważyć, czy wolimy posiadać projektor dla dziecka na baterie czy na sieć. Ten drugi będzie miał na pewno większą moc, jednak nie można ich wziąć w podróż. Warto także zainwestować w projektory dla niemowląt z wyłącznikiem tak aby nie zużyć zbyt dużo prądu czy baterii.

3. Cena – oczywiście należy patrzeć także na cenę. Najtańsze projektory dla dzieci znajdziemy już w granicach 20 zł, jednak czasem warto dopłacić i mieć lepszy model.

Kiedy warto zatrudnić nianię?

0

Zatrudnienie niani to decyzja, którą musi podjąć wielu rodziców. Kiedy szczególnie warto zatrudnić nianię?