poniedziałek, Sierpień 21, 2017

Jak zorganizować urodziny dla dziecka?

0

Urodziny dziecka to szczególny dzień. Dla naszych pociech to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, my natomiast zastanawiamy się często z lękiem w oczach, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla naszej pociechy i jej przyjaciół.

Jakie klocki wybrać dla dziewczynek?

0

Klocki, które są jednymi z najpopularniejszych zabawek dla dzieci, mogą być świetnym pomysłem na prezent dla dziewczynek. Pomimo pojawienia się na rynku wielu zabawek interaktywnych, dobra passa klocków nie mija. Idea wciąż jest taka sama, jednak zmienia się ich forma oraz techniki łączenia. Warto zwrócić uwagę szczególnie na klocki edukacyjne. Dzięki nim małe konstruktorki nie tylko spędzą wiele godzin na świetnej zabawie, ale przy okazji będą mogły się wiele nauczyć. Klocki edukacyjne pobudzają wyobraźnię, poprawiają zdolności manualne oraz wpływają na kreatywność.

Odblaski – tylko w nocy i poza miastem?

0

Noszenie odblasków staje się w naszym kraju coraz popularniejsze. Wynika to nie tylko z obowiązujących przepisów, ale także ze zwiększającej się świadomości pieszych. Nadal jednak wiele osób ogranicza się do stosowania gadżetów odblaskowych tylko w nocy. Czy słusznie?

Zabawki edukacyjne dla niemowlaka: 3 rozwiązania, na które warto zwrócić uwagę

0

Rynek zabawek każdego dnia zalewany jest propozycjami nowych produktów, które mają wzbudzić zainteresowanie dzieci już od pierwszych miesięcy ich życia. Obecnie możemy przebierać bez końca w nowoczesnych, pięknych zabawkach, aby zapewnić naszym pociechom to, co według nas sprawdzi się najlepiej. W natłoku codziennych obowiązków zapominamy jednak często o tym, by zadbać także o ich prawidłowy rozwój. Już od najmłodszych lat możemy podsuwać im zabawki edukacyjne dla niemowląt, które nie tylko bawią, ale – co równie ważne – w przystępny sposób uczą dziecko otaczającego je świata.

Błędy podczas karmienia piersią zdarzają się każdej początkującej mamie. Dowiedz się, co warto poprawić lub zmienić

0

Karmienie piersią tylko pozornie jest łatwe. Wiele kobiet – szczególnie pierworódek – popełnia sporo błędów, w efekcie czego może dojść nawet do zahamowania laktacji. Sprawdź, czego unikać i jak postępować, by karmić naturalnym pokarmem jak najdłużej.

7. tydzień ciąży, czyli co dzieje się z przyszłą mamą i jej dzieckiem

0
7. tydzień ciąży, czyli co dzieje się z przyszłą mamą i jej dzieckiem

Siódmy tydzień ciąży to niezwykle ważny czas w rozwoju malucha. Przyszła mama zaczyna przybierać na wadze, podobnie jak jej dziecko, które rośnie aż 1 milimetr dziennie. Choć wielkość zarodka to zaledwie kilkanaście milimetrów, można już zobaczyć zarys twarzy smyka. W tym czasie coraz intensywniej rozwija się jego mózg, wydłużają się rączki i nóżki, wykształcają się organy płciowe. Co jeszcze dzieje się z maluszkiem i co może czuć kobieta na tym etapie ciąży? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w naszym artykule.

Ucząc bawić, bawić ucząc, czyli jak wybierać zabawki dla dziecka

0
Ucząc bawić, bawić ucząc, czyli jak wybierać zabawki dla dziecka

Dzięki rozwojowi badań nad świadomym wychowywaniem dzieci współczesne zabawki nie są tylko elementem, który ma dostarczyć rozrywki, ale również pozytywnie oddziaływać na malucha. Poprzez odpowiednią stymulację dąży się do prawidłowego rozwoju już od najmłodszych lat. Wiele osób staje jednak przed pytaniem, w jaki sposób dokonać właściwego wyboru zabawki kreatywnej dla swojego dziecka.

Akcesoria dla profesjonalnych plastyków

0
Akcesoria dla profesjonalnych plastyków

Wielu rodziców decyduje się obecnie na to, aby zapisać swoje dziecko na dodatkowe zajęcia artystyczne. Dzieci często nie przejawiają ogromnych talentów plastycznych, jednakże malują, wycinają i lepią z pasją i wielkim zaangażowaniem. Takie zajęcia sprawiają im po prostu wiele radości i rodzicom podoba się, że najmłodsi zajmują się czymś twórczym, zamiast grać w gry komputerowe.

Oczywiście, takie zajęcia związane są z koniecznością pokrycia kosztów przez rodziców. Poza samym kursem, musza oni zaopatrzyć dziecko również w farby olejne, plakatowe, akwarele, papiery kolorowe, plastelinę i wiele innych. Najlepiej zakupy robić w sklepach dla artystów, ponieważ tam można dostać w dzisiejszych czasach dosłownie wszystko.

Często młodemu człowiekowi trzeba jeszcze kupić:

  • sztalugę,
  • zestaw pędzli,
  • profesjonalny papier o odpowiedniej fakturze,
  • terpentynę.

Materiały dla plastyków nie należą do tanich. Farba olejna wysokiej jakości potrafi kosztować nawet kilkanaście złotych za jeden kolor. Nie powinno się jednak popadać w przesadę, ponieważ na zajęciach tych dzieci dopiero uczą się malować i przekazywać na płótno, to co widzą oczyma wyobraźni. Lepiej zdecydować się na początek na niewielki zestaw dla młodego plastyka i poczekać, czy dziecku zajęcia przypadną faktycznie do gustu, czy będzie chciało ono w nich dalej uczestniczyć i czy faktycznie będzie przejawiało jakiś talent.

Jakie korzyści czerpią dzieci z takich zajęć?

  • rozwijają bardzo swoją wyobraźnię,
  • uczą się zdolności manualnych,
  • mają szansę na spotkanie ze swoimi rówieśnikami,
  • często objawiają swoje talenty.

Często rodzice zapisują na takie warsztaty już kilkuletnie maluchy. Nie powinno się oczywiście przesadzać. Najlepiej, jeżeli naukę rozpocznie dziecko, które uczy się już w szkole, ponieważ posiada już odpowiednie zdolności i umiejętności, jak posługiwanie się pędzlem, rysowanie, wycinanie, czy lepienie z gliny. Farba olejna z pewnością nie nadaje się dla dziecka pięcioletniego, ponieważ nie jest ono w stanie wykorzystać jej możliwości, a wróci do domu brudne i rodzice nie będą mieli z tego zbyt wielu korzyści.

Na pewno nie można młodego człowieka zmuszać do zajęć plastycznych, ponieważ może spotkać się to z odwrotnym rezultatem. Niekiedy dzieci przejawiają talent, ale ewidentnie nie sprawia im to przyjemności. Częściej na plastykę zapisują się dziewczynki, ponieważ są one bardziej zainteresowane pracami ręcznymi, niż chłopcy. Lepiej poczekać i dać dziecku możliwość wyboru, a z pewnością będzie ono w stanie podjąć go samodzielnie.

Można też zaopatrzyć się w akcesoria plastyczne w warunkach domowych i wspólnie bawić się z dzieckiem, malując, rysując i tworząc. Warto kupić zwykłe farby plakatowe, blok rysunkowy, dobre nożyczki i kolorowe papiery do wycinania. W sklepach można też spotkać piękne kolorowanki tematyczne. Jest to doskonały trening manualny, który wspiera wiele innych umiejętności. Poza tym, dzieci łatwiej wyrażają też swoje uczucia i można je poznać, dzięki ich twórczości. Często wykorzystują to psycholodzy, którzy z nimi pracują.

Cenne wsparcie w nauce

0
Cenne wsparcie w nauce

Nowe badania nad rozwojem dzieci mówią, że oceny nie są najczęściej wymiernym wskaźnikiem ich wiedzy i umiejętności. System szkolny sam w sobie zawiera błędne założenie, że ludzi można masowo edukować. Oczywiście jest to nie do końca prawda. Każdy człowiek, każde dziecko jest indywidualną istotą, która wymaga osobnego traktowania i nauczania. Przecież widać, że niektóre dzieci wykazują zainteresowanie cyferkami inne obrazkami, a jeszcze inne na przykład śpiewaniem.

Jak nadrobić zaległości, które dziecko w naturalny sposób wykazuje? Istnieje na to prosta metoda: nauka i zabawa w jednym. To uniwersalna potrzeba, także u dorosłych. W tego rodzaju nauczaniu specjalizuje się strona Squla.pl

Cenne wsparcie w nauce

Na stronie internetowej Squla.pl znajduje się szereg przemyślanych dla naszych uciech ćwiczeń. Ćwiczenia te liczone są obecnie w kilkudziesięciu tysiącach. Obejmują one swoim materiałem w sposób spójny to, co zakłada Ministerstwo Edukacji Narodowej w swoim programie. Szkoły są często środowiskiem wyjątkowo stresującym i wbrew ich przeznaczeniu niekiedy zajęcia nie sprzyjają przyswajaniu wiedzy. Umysł dziecka, które jest spokojne, które nie ma w momencie nauki negatywnych bodźców, przyswaja materiał edukacyjny szybciej i w trwalszy sposób. Trzeba tutaj dodać, że platforma edukacyjna od firmy Squla.pl daje możliwość wykorzystania jej także, przez nauczycieli na lekcjach. To przyczyni się do zwiększonego zainteresowania dzieci potrzebnymi im informacjami.

Cel więc edukacji poprzez zabawę zostanie spełniony. Jeżeli nasz maluszek ma niższe stopnie z jakiegoś przedmiotu, który jest poza zasięgiem jego naturalnych predyspozycji. Można pomóc mu poprzez wspólną zabawę i gry na przykład po szkole. Czas taki będzie pożytecznie spędzony, tak dla dziecka, jak i dla rodzica. Dziecko będzie szczęśliwsze i wiele niepotrzebnego stresu zostanie zaoszczędzone całej rodzinie. Liczy się to, jak skuteczna jest edukacja. Nauka poprzez gry poszerza horyzonty młodych uczniów w zabawny i ciekawy dla nich sposób.

Co można zrobić dla swojego dziecka w okresie ząbkowania?

0
Co można zrobić dla swojego dziecka w okresie ząbkowania?

Pojawienie się pierwszych ząbków u niemowląt to istotne wydarzenie dla całej rodziny. Niestety, w wielu przypadkach związane jest z wieloma ciężkimi chwilami, w trakcie których dziecko musi zmagać się z bólem, a rodzice z jego płaczem. W jaki sposób objawia się ząbkowanie i czy istnieją sposoby, by pomóc maluchowi?